Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Zdrowsza dzięki SPA

Zdrowsza dzięki SPA

Zdrowsza dzięki SPA

Sanus per aquam – zdrowie przez wodę, mawiali starożytni Rzymianie, wychodząc z założenia, że woda to nie tylko źródło życia, ale też najlepsze lekarstwo dla ciała i psychiki. Nic dziwnego, że stałym elementem ich obyczajowości i kultury stały się miejsca obcowania z wodą – termy, łaźnie i sauny.

Dzisiaj SPA  to nie tylko hydroterapia, chociaż leczenie wodą stanowi ważny element zespołu zabiegów zmierzających do odnowy biologicznej. Zalicza się do nich także wiele innych zabiegów i ćwiczeń, których zasadniczym celem jest relaks, pielęgnacja i poprawa kondycji fizycznej. Dzisiejszym luksusowym ośrodkom SPA towarzyszą sale fitness i siłownie, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, jaskinie solne i gabinety aromaterapii, ekskluzywne i zaciszne salki recepcyjne, gdzie można napawać się filiżanką zielonej herbaty.

Zasadniczy trzon SPA stanowią jednak urządzenia wodne, to jest sauny, jacuzzi, baseny z hydromasażem, aromatyczne łaźnie i gabinety, w których wykonuje się wszelkie mokre masaże, kąpiele parafinowe, perełkowe i solankowe. Oprócz zabiegów wodnych stosuje się też zabiegi odmładzające twarzy i ciała, masaże w najrozmaitszych odmianach, zabiegi dla kobiet w ciąży i po porodzie, ćwiczenia relaksacyjne, czy wreszcie terapie specjalistyczne.

Różne ośrodki SPA proponują wiele rodzajów zabiegów, których zadaniem jest co prawda przede wszystkim pielęgnacja ciała, ale poprzez swoją specyfikę oddziałują także na naszą duszę, dając wrażenie całościowego odnowienia. Większość zabiegów jest naturalnie związana z wodą, ale zarówno kąpiele, masaże i relaksujące terapie, jak i pielęgnacja twarzy czy zwykły pedicure, są źródłem przyjemności i niezastąpionym sposobem na idealny wypoczynek.

 

Tekst: Anna Kot


Tagi: spa gdzie do spa odnowa biologiczna uroda

comments powered by Disqus