Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Waporyzacja – nowy sposób konsumpcji ziół

Waporyzacja – nowy sposób konsumpcji ziół

Waporyzacja – nowy sposób konsumpcji ziół

W ostatnich latach polski rynek zalewają vaporizery różnych marek. Są to urządzenia służące do waporyzacji ziół, cieszące się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród konsumentów marihuany.

Ale czym właściwie jest waporyzacja? I jaki vaporizer będzie najodpowiedniejszy? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule, który – podkreślamy to z naciskiem – nie ma na celu zachęcania kogokolwiek do konsumpcji marihuany czy innych nielegalnych substancji w celach rekreacyjnych. Obecnie legalny dostęp do marihuany mają w Polsce jedynie osoby cierpiące na niektóre schorzenia, np. stwardnienie rozsiane – to głównie do nich kierujemy niniejszy tekst. Skupimy się przede wszystkim na różnicach między waporyzacją a tradycyjnym paleniem.

 

Dlaczego palenie jest passe?

W procesie spalania susz wytwarza bardzo toksyczne substancje, które wraz z dymem dostają się do układu oddechowego i mogą być przyczyną wielu poważnych chorób, w tym raka płuc. Poza tym palenie nie pozwala wyzyskać całego potencjału leczniczego ziół. Palony susz traci znaczną ilość THC, jednego z głównych kannabinoidów zawartych w marihuanie. Nie mówiąc już o typowych dolegliwościach towarzyszących zaciąganiu się dymem: uporczywym kaszlu, podrażnieniu dróg oddechowych, poczuciu ciężkości w płucach.

 

Waporyzacja

Waporyzacja jest zdrowsza i skuteczniejsza niż palenie. Para zawiera znacznie więcej THC niż dym, co przekłada się bezpośrednio na jej psychoaktywne działanie – a to z kolei oznacza, że dzięki waporyzacji zaoszczędzisz masę pieniędzy, bo żeby osiągnąć pożądane efekty, zużyjesz mniej suszu. Poza tym para jest pozbawiona substancji smolistych oraz innych trujących związków ulatniających się w trakcie spalania. Nie podrażnia tak bardzo dróg oddechowych i nie wywołuje męczących dolegliwości.

 

Vaporizer na miarę Twoich potrzeb

Aby cieszyć się dobrodziejstwami waporyzacji, potrzebne Ci będzie specjalne urządzenie – waporyzator. Szeroka gama dostępnych na rynku modeli pozwoli Ci wybrać sprzęt, który będzie w stu procentach odpowiadał Twoim potrzebom. Jeśli zamierzasz korzystać z niego tylko w warunkach domowych, przyda Ci się vaporizer stacjonarny. Jeśli natomiast szukasz urządzenia, które z łatwością da się schować do torby czy do kieszeni – z pewnością przypadną Ci do gustu waporyzatory przenośne. Polecamy zwłaszcza produkty takich marek jak Pax 3, Flowermate czy Crafty.

 


Tagi: waporyzatory waporyzacja waporyzator

comments powered by Disqus