Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Vaporizer bezpieczny dla zdrowia

Vaporizer bezpieczny dla zdrowia

Vaporizer bezpieczny dla zdrowia

Część dostępnych obecnie na rynku vaporizerów pozostawia sporo do życzenia, jeśli chodzi o jakość wykonania, sposób działania czy zastosowane w produkcji materiały. Jak odróżnić dobry vaporizer od złego?

Szeroka gama waporyzatorów różnych marek nie ułatwia wyboru potencjalnym nabywcom. Nie zawsze wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością. Warto znać kilka faktów dotyczących tych urządzeń, aby móc wybrać vaporizer bezpieczny dla zdrowia, spełniający elementarne wymogi.

 

Przedziały cenowe

Szczególną ostrożność należy zachować przy kupowaniu vaporizerów, których wartość nie przekracza 400 zł. Nie znaczy to, że wszystkim modelom z tego przedziału cenowego czegoś brakuje. Wśród nich da się znaleźć zarówno takie, które nie pozostawiają niczego do życzenia, jak i takie, które zostały wykonane w sposób urągający obowiązującym standardom. By nie narazić się na zarzut antyreklamy, nie wymienimy z nazwy tych drugich. Za to możemy wskazać produkty ze wszech miar godne polecenia: są to vaporizery Pax 3, Flowermate oraz Crafty. Cechują się one solidnym wykonaniem, bezawaryjnością i estetycznym designem. Dla kogoś, kto ceni sobie minimalizm i niezawodność, będą w sam raz.

 

Czego unikać?

Unikać należy urządzeń przypalających susz. Sprzedaje się je wprawdzie jako vaporizery, ale waporyzator z definicji nie przypala suszu, więc właściwie są to nieco bardziej zaawansowane fifki do palenia. Nie wytwarzają pary, lecz dym, a zatem nie spełniają swojej podstawowej funkcji. Szkodliwe dla zdrowia są również vaporizery, w których przedostająca się do ustnika para ma kontakt z wnętrzem urządzenia, z częściami elektronicznymi i z baterią. Dlaczego? Rozgrzane ponad miarę podzespoły elektroniczne mogą wydzielać toksyczne gazy. Dlatego przed zakupem warto zainteresować się budową danego urządzenia i sprawdzić, czy powietrze przechodzi przez wyizolowaną część. Ostatnim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, są materiały, z jakich wykonany został dany model. Ważne, aby były to materiały odporne na działanie wysokich temperatur. Wdychanie oparów topiącego się plastiku czy gumy nie jest ani przyjemne, ani zdrowe.

 

Kierując się powyższymi wskazówkami, łatwiej Ci będzie kupić waporyzator bezpieczny dla zdrowia. Czasem lepiej zainwestować kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych więcej i mieć pewność, że korzystamy z urządzenia spełniającego najwyższe standardy, niż narażać się na choroby i dolegliwości wynikające z używania kiepskiego sprzętu.

 


Tagi: waporyzator dobry waporyzator vaporizer

comments powered by Disqus