Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Sposoby na rodzinne spędzanie czasu

Sposoby na rodzinne spędzanie czasu

Sposoby na rodzinne spędzanie czasu

W dzisiejszych czasach dzieci mają do dyspozycji różnego rodzaju rozrywki interaktywne. Nie spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, ponieważ wolą grać na komputerze, tablecie czy w gry wideo, w zaciszu własnego pokoju.

Rodzice powinni uczynić wszystko, aby spędzać czas wspólnie z dzieckiem na pożytecznych grach i zabawach. Jak tego dokonać?

 

Najlepsze gry i zabawki dla dzieci

Klocki lego, puzzle oraz ciastolina to bodajże najlepsze gry i zabawki dla dzieci, na dodatek w różnym wieku. Dla rodziców i opiekunów również są one bardzo atrakcyjne, ponieważ można się nimi bawić na wiele różnych sposobów. Z klocków Lego - klasycznych lub Lego Duplo - można budować całe miasta, stadniny koni czy tor wyścigowy. Dostępne są też duże zestawy Lego tematyczne, np. Star Wars czy Ninjago. Przy składaniu największych z nich, można spędzić nawet kilka godzin ze swoim dzieckiem. Uczy to cierpliwości, logicznego myślenia i odczytywania instrukcji obsługi. Dla dziecka bezcenna jest możliwość po prostu robienia czegoś wspólnie z rodzicem. Tak samo jest w przypadku puzzli czy ciastoliny. Dzięki szerokiemu wyborowi możliwości, można kupić dzieciom zabawki dostosowane do ich wieku, umiejętności manualnych i psychicznych.

 

Kolejki i tory wyścigowe

Kolejnymi ciekawymi zabawkami dla dzieci, zwłaszcza dla chłopców, są tory z pociągami lub tory wyścigowe. Urządzanie na nich wyścigów będzie ekscytujące. Dostępne są tory wraz z elektrycznie napędzanymi pociągami lub zdalnie sterowanymi samochodami. Wraz z dziećmi można więc urządzać wyścigi i w ten sposób spędzać miło czas na zabawie, uczącej zdrowej rywalizacji.

 

Gry planszowe

Dzieci uwielbiają grać ze swoimi rodzicami w gry planszowe. Zamiast więc włączać grę wideo, możemy wziąć na świeże powietrze grę planszową i tam zagrać ze swoim dzieckiem. Dla starszych dzieci przeznaczone są takie gry, jak Monopoly czy Scrabble, a dla młodszych tradycyjny Chińczyk. Na rynku gier planszowych, czyli popularnych planszówek, jest ogromny wybór, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zabawy na świeżym powietrzu

Piłka, badminton, tenis albo nawet lepienie babek z piasku - te wszystkie gry i zabawy można uskuteczniać na dworze, przy pięknej pogodzie. Trzeba zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat chęć wychodzenia na świeże powietrze, co będzie korzystnie oddziaływać na ich rozwój.


Tagi: dziecko rodzina

comments powered by Disqus