Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Podstawowe zasady zdrowego żywienia

Podstawowe zasady zdrowego żywienia

Podstawowe zasady zdrowego żywienia

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą zdrowia, urody i dobrej kondycji. Odżywiając się zdrowo, będziemy żyli dłużej, unikniemy wielu chorób i poprawi się także nasza uroda. Nie tylko wymodelujemy sylwetkę, ale i zadbamy w ten sposób o zdrowe włosy, skórę i paznokcie.

Na czym polega zdrowe odżywianie? Poznaj podstawowe zasady.

 

1) Jedz posiłki regularnie

Nigdy nie doprowadzaj do napadów wilczego głodu. Najlepiej jeśli w ciągu dnia będziesz spożywać pięć lekkich posiłków. Niech będą to trzy pełnowartościowe posiłki i dwie przekąski. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania, gdyż ma ono zapewnić Ci energię na cały dzień.

 

2) Zadbaj o to, by Twoja dieta była różnorodna

Nie wystarczy, że łykasz różnego rodzaju suplementy. One mogą być dodatkiem, jednak nie zastąpią zbilansowanej diety. Głównym źródłem witamin i mikroelementów powinno być pożywienie.

 

3) Unikaj tłuszczu i cholesterolu

Powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego tłuszczu - jednak nie starajmy się wyeliminować go całkowicie. Jedzmy tłuste ryby morskie, spożywajmy oliwę z oliwek. Ograniczajmy spożycie tłustego mięsa, fast foodów, masła i margaryny.

 

4) Ogranicz cukry

W owocach cukru jest pod dostatkiem. Ograniczmy ilość spożywanych słodyczy. Zamiast deseru wybierzmy owoce, nie słodźmy herbaty, a jeśli już musimy - róbmy to przy pomocy naturalnych substancji słodzących, takich jak stewia bądź ksylitol.

 

5) Nie kupuj gotowych półproduktów, naucz się gotować samodzielnie

Dzięki temu będziesz wiedział, co jesz. Naucz się samodzielnie przygotowywać posiłki, piec, robić sałatki, lody i szejki w dietetycznej wersji.  Również ciasta można przygotować tak, by były mniej słodkie i tłuste. Poszukaj przepisów. Będzie zdrowo i smacznie.

 

6) Pamiętaj o tym, że zdrową żywność należy odpowiednio przechowywać

Aby przygotowywane przez nas posiłki jak najdłużej zachowały świeżość, należy zadbać o odpowiednie ich przechowywanie. Warto w tym celu zaopatrzyć się w specjalne, ekologiczne opakowania na owoce Coverisrigid. Korzystając z tego rodzaju opakowań, będziesz mieć pewność, że podajesz swoim bliskim posiłki, które są całkowicie bezpieczne.

 

Zobacz również, jakie suplementy naturalnego pochodzenia mogą wesprzeć Twoją zdrową dietę: https://sklep.kenayag.com.pl/pl/najczesciej-kupowane


Tagi: zdrowe żywienie odżywianie zdrowie dieta

comments powered by Disqus