Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Związki » Podróż poślubna – jak ją zorganizować?

Podróż poślubna – jak ją zorganizować?

Podróż poślubna – jak ją zorganizować?

Zamierzacie się pobrać, ale przeraża Was perspektywa rozlicznych formalności, jakie wiążą się z zaplanowaniem podróży poślubnej? Poniżej wyjaśniamy krok po kroku, jak zorganizować miesiąc miodowy.

 

Gdzie pojechać?

To pytanie zasadnicze, które należy sobie zadać na samym początku. Chcielibyście spędzić ten czas w jakimś spokojnym, zacisznym miejscu, które dostarczy Wam mnóstwa romantycznych wrażeń i pozwoli się zrelaksować? A może oboje lubicie sporty ekstremalne i nie możecie się obyć bez adrenaliny? Wybór miejsca, do którego się udacie w podróż poślubną, powinien być więc uzależniony od Waszych preferencji, oczekiwań i upodobań.
 

Ubezpieczenie

Nim wybierzecie się za granicę, wykupcie koniecznie ubezpieczenie, które da Wam gwarancję, że będziecie mogli liczyć na pomoc lekarską w razie nieprzewidzianych okoliczności.
 

Samodzielnie czy z biurem podróży?

W dalszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcecie zorganizować tę podróż sami, czy może lepiej skorzystać z usług profesjonalnego biura podróży, które zadba o wszystko za Was. Jakkolwiek ta druga możliwość jest bez wątpienia bardziej komfortowa i oszczędza wiele wysiłku, to jednak wiąże się również z pewnymi ograniczeniami, którym trzeba się podporządkować. Jeśli zaplanujecie podróż na własną rękę, będziecie mogli dostosować ją w stu procentach do swoich wymagań i oczekiwań. Poza tym zaoszczędzicie niemało pieniędzy, jeśli tylko umiejętnie będziecie się z nimi obchodzić.
 

Oszacujcie koszty

Bardzo ważne jest również oszacowanie kosztów związanych z podróżą poślubną. Warto oczywiście mieć ze sobą więcej pieniędzy, niż to przewiduje sporządzony kosztorys. Dodatkowe środki przydadzą się w razie nieoczekiwanych wydatków. Zadbajcie o to, aby plan finansowy był dostosowany do Waszego budżetu.
 

Paszporty i wizy

Wybieracie się za granicę? W takim razie sprawdźcie, czy Wasze paszporty nadal są ważne i nie wymagają uaktualnienia. Zwróćcie również uwagę na to, jaka waluta obowiązuje w miejscu, do którego się udajecie. W niektórych przypadkach należy zaopatrzyć się także w wizy (jeśli jedziecie do kraju, w którym są one wymagane).
 

Garść powyższych wskazówek powinna Wam pomóc w zaplanowaniu podróży poślubnej.

 

 


Tagi: podróż poślubna

comments powered by Disqus