Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Pękające naczynka na twarzy - jak się ich pozbyć?

Pękające naczynka na twarzy - jak się ich pozbyć?

Pękające naczynka na twarzy - jak się ich pozbyć?

Borykasz się z problemem pękających naczynek na twarzy? Stosowane do tej pory zabiegi i kosmetyki nie przyniosły zadowalającego efektu? Zamiast maskować zaczerwienienia pod makijażem skorzystaj ze skutecznych metod leczenia cery naczynkowej.

 

Co jest przyczyną pękania naczynek na twarzy?


Skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi to problem, który dotyczy zarówno kobiet, mężczyzn, osób nastoletnich, jak i dojrzałych. Przyczynami pękających naczynek w okolicy, nosa, brody i policzków mogą być predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, nadciśnienie tętnicze oraz wrażliwość skóry. Skrajne temperatury, źle dobrane kosmetyki i niewłaściwa pielęgnacja mogą przyczyniać się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i utrzymywania się zaczerwienienia. Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny. Tak zwane „pajączki” na twarzy mogą być początkiem alergii lub oznaką różnorodnych schorzeń.


Jakie mogą być skutki lekceważenia problemu?


U wielu osób z cerą naczynkową poza charakterystycznym zaczerwienieniem występuję także nadwrażliwość na kosmetyki i czynniki atmosferyczne. Zła kondycja skóry przyczynia się do powstawania stanów zapalnych. Niektóre zmiany w naczynkach, z czasem stają się coraz bardziej widoczne i trudno je cofnąć. Dlatego jeśli zauważysz charakterystyczne „pajączki” i zaczerwienienie na twarzy, nie lekceważ problemu! Przy zastosowaniu nowoczesnych zabiegów i odpowiedniej pielęgnacji możesz znacznie poprawić stan swojej skóry i ograniczyć powstawanie nowych zmian naczyniowych.


Jak rozpocząć leczenie?


Pierwszym krokiem w walce z pękającymi naczynkami krwionośnymi powinna być konsultacja ze specjalistą dermatologii estetycznej, który określi przyczynę problemu i wskaże najlepszą drogę leczenia oraz pielęgnacji dla naszej skóry. Akademia Dermatologii Estetycznej oferuje jedną z najskuteczniejszych metod w walce z pękającymi naczynkami, jaką jest zabieg z użyciem lasera. Za pomocą skierowania wiązki światła laserowego o odpowiedniej długości lekarz zamyka popękane naczynka krwionośne. Wystarczy od 1 do kilku zabiegów, aby zamknąć wszystkie poszerzone naczynia. Ilość wskazanych zabiegów zależy w dużej mierze od średnicy naczyń, głębokości położenia i gęstości ich występowania na twarzy. Zabieg nie pozostawia blizn, jest całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny dla skóry, a przede wszystkim skuteczny.


Jak pielęgnować cerę naczynkową na co dzień?


Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry naczynkowej. Dermatolog pomoże Ci wybrać te, które skutecznie minimalizują widoczność rumienia czy pajączków na skórze.  Dobre preparaty zawierają związki łagodzące i obkurczające naczynia krwionośne. Dzięki ich systematycznemu stosowaniu zapobiegniesz powstawaniu nowych zmian na skórze.
Zrezygnuj z kosmetyków zawierających alkohol, który może wywołać podrażnienie cery. Niewskazane są również peelingi ziarniste, które pobudzają krążenie krwi, rozszerzając w ten sposób naczynia. Eksperci Akademii Dermatologii Estetycznej odradzają również mycie twarzy w gorącej wodzie i zalecają odpowiednią dietę oraz styl życia. Pikantne potrawy i intensywny wysiłek fizyczny mogą wywołać przegrzanie twarzy wraz z naczynkowym rumieńcem. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek krwionośnych powinny także wystrzegać się używek takich jak alkohol i papierosy, zrezygnować z sauny i opalania.

Pękające naczynka na twarzy nie muszą spędzać Ci snu z powiek. Dzięki wiedzy specjalistów, dostępu do nowoczesnych narzędzi i metod leczenia możesz pozbyć się uciążliwego problemu w bezbolesny sposób. Intensywna kuracja przyniesie zadowalające rezultaty i to w krótkim czasie. Pamiętaj, że skórę naczynkową należy odpowiednio pielęgnować, by nie dopuścić do powstania nowych zmian.


Tagi: pękające naczynka

comments powered by Disqus