Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Najlepsze komedie romantyczne na babski wieczór

Najlepsze komedie romantyczne na babski wieczór

Najlepsze komedie romantyczne na babski wieczór

Są lekkie, przyjemne i zazwyczaj głupkowate. Komedie romantyczne nie mają zbyt dobrych opinii wśród koneserów kina. Ale przecież nie zawsze musimy sięgać po filmy z wysokiej półki. Do okoliczności usprawiedliwiających zaliczmy babskie wieczory.

500 dni miłości 

Tom – przystojny, młody, błyskotliwy, ale i nieszczęśliwy. Gorycz przepełnia go po fiasku, jakie poniósł w swoim ostatnim związku. W filmie wraca pamięcią do relacji z kobietą o imieniu Summer – zdawać by się mogło miłością jego życia. W czasie, gdy widzowie dostają zabawnie opowiedzianą historię uczucia Toma do Summer, bohater usiłuje znaleźć odpowiedź na pytanie, w którym momencie ich związek zboczył w kierunku równi pochyłej? Gdzie popełniono błąd? Film śmieszy i wzrusza zarazem. Niesie też pozytywną pointę – że zawsze po jednej skończonej miłości, przychodzi kolejna. W rolach głównych Joseph Gordon Levitt oraz Zooey Deschanel. 


Notting Hill

Klasyka gatunku, znana wszystkim, nawet tym, którzy do komedii romantycznych żywią pogardliwy dystans. William i Anna spotykają się w antykwariacie snobistycznej londyńskiej dzielnicy Notting Hill. On – właściciel tegoż antykwariatu, ona – typowa gwiazda Hollywood. Zakochują się w sobie, by pokazać widzom, że miłość to wartość uniwersalna także w życiu bogaczy ze srebrnego ekranu. Sporo autoironii i prywatne wycieczki do życiorysów Hugh Granta i Julii Roberts, dodatkowo stawiają ten film o poziom wyżej nad całą resztą komedii romantycznych. 


To właśnie miłość

Idealny film na te spotkania w babskim gronie, które planujemy w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. „To właśnie miłość” jest uroczą i ciepłą komedią. Gładko wprowadza widzów w świąteczny nastrój. Przedstawia 10 różnych historii miłosnych. Niektóre z nich są wręcz niewiarygodne, ale kończą się dobrze. Inne podszyte goryczą i skazane na niepowodzenie. Dlatego i tu znajdzie się okazja na uronienie kilku łez. Suma summarum, śmiechu jest jednak zdecydowanie więcej. Komu się spodoba, powinien sięgnąć po naszą rodzimą wersję tego filmu, czyli „Listy do M.” 


Czas na miłość

Kolejny, po „To właśnie miłość”, film Richarda Curtisa w tym zestawieniu. Przypomnijmy, że Curtis był również scenarzystą do „Notting Hill”. Można więc śmiało powiedzieć, że w komediach romantycznych z dodatkowym ładunkiem intelektualnym ten filmowiec czuje się rewelacyjnie. „Czas na miłość” jest tego, jak dotychczas, najlepszym przykładem. 

Tim, główny bohater filmu, dysponuje niezwykłą mocą – potrafi podróżować w czasie. Jest to dar, który mężczyźni w jego rodzinie dziedziczą z pokolenia na pokolenie. Wykorzystują go zaś do naprawiania drobnych błędów, tylko subtelnie zmieniając bieg wydarzeń. Tim postanawia wykorzystać swój talent do zdobycia pięknej Mary.


Love, Rosie

Rosie i Alex chodzą do ogólniaka. Są najlepszymi przyjaciółmi, ale niewiele wskazuje na to, żeby ich relacja miała przerodzić się w miłość. Zwłaszcza, że Alex zostaje przyjęty na prestiżową zagraniczną uczelnię, a Rosie… niespodziewanie zachodzi w ciążę z kolegą z balu maturalnego. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że być może zaprzepaściła właśnie najlepszy związek w swoim życiu. Lata mijają, a Rosie i Alex mijają się również, rozstając się z kolejnym partnerami i usiłując utrzymać przyjaźń wystawianą na wiele bolesnych prób. Film powstał na podstawie książki autorstwa Cecelii Ahern. 


Elżbieta Gwóźdź


Tagi: filmy komedie romantyczne najlepsze komedie romantyczne babski wieczór

comments powered by Disqus