Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Kupujemy ukulele

Kupujemy ukulele

Kupujemy ukulele

Ukulele to bardzo wdzięczny instrument, przy użyciu którego można osiągnąć ciekawe efekty muzyczne. Zastanawiasz się, jaki model wybrać? My ci pomożemy.

Ukulele: co to takiego jest?

Ukulele to instrument strunowy szarpany, przypominający niewielką gitarę (standardowe modele mają cztery nylonowe struny). Do Europy przybył z Hawajów, gdzie święci triumfy już od bardzo dawna. Wyróżniamy następujące typy ukulele, różniące się od siebie przede wszystkim wielkością:

  • sopranowe,
  • koncertowe,
  • tenorowe,
  • barytonowe
  • oraz wszystkie pozostałe (np. basowe).


Jakie ukulele wybrać?

Osobom rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z tym instrumentem zaleca się na ogół kupno ukulele sopranowego. To najpopularniejszy typ ukulele, skupiający w sobie wszystkie charakterystyczne właściwości tego instrumentu: wydaje cienki, wysoki dźwięk, posiada tradycyjne pudło rezonansowe i odpowiada w zupełności standardom strojenia g/C/E/A. Poniżej przyjrzymy się trzem konkretnym egzemplarzom, znajdującym najwięcej nabywców. Inne ciekawe modele znajdziesz na stronie sklepu internetowego www.megascena.pl.


Chord, Koki'o i Risa – porównanie

Nas interesują trzy następujące produkty: Chord CU21-3TS, Koki'o nU-LEBLEB-S oraz Risa UKA-SKK12. Różnią się one od siebie zarówno jakością, możliwościami, jak i ceną.

Pierwszy model ze względu na niską cenę stał się prawdziwym hitem rynkowym i zyskał sobie chyba największą popularność wśród amatorów. Kosztuje bowiem zaledwie 123 zł (znajdziesz go tutaj: https://www.megascena.pl/ukulele/)! Co prawda pod wieloma względami ustępuje on dwóm pozostałym produktom, ale dla początkujących jest w sam raz. Korpus oraz szyja instrumentu zostały wykonane z lipy, podstrunnica z palisandry, łącznie ma on 12 progów. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Ukulele Koki'o nU-LEBLEB-S odznacza się wysoką jakością: gryf wykonany został z okume, struny Aquila wydają czysty i nieskazitelny dźwięk, tylna część korpusu ma kształt łuku. W zestawie otrzymamy również pokrowiec. Solidne wykonanie to niewątpliwy atut tego modelu.

Ukulele sopranowe Risa UKA-SKK12 to model z wyższej półki, używany przez profesjonalistów. Wykonany został z drewna akacjowego, charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i precyzją. To propozycja dla osób, które wolą zainwestować więcej, aby osiągnąć najwyższą jakość dźwięku.


Wskazane powyżej modele to oczywiście tylko kropla w morzu. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży instrumentów muzycznych znajdziesz o wiele więcej rozmaitych produktów z tej kategorii, które mogą przypaść Ci do gustu. Jeśli możesz sobie pozwolić na kupno profesjonalnego sprzętu, zawsze lepiej będzie wybrać droższą opcję – w parze z wysoką ceną idzie bowiem najczęściej równie wysoka jakość.


Tagi: ukulele muzyka instrumenty muzyczne

comments powered by Disqus