Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Jakie ukulele kupić?

Jakie ukulele kupić?

Jakie ukulele kupić?

Ukulele to bardzo ciekawy instrument, który ostatnimi czasy coraz bardziej zyskuje na popularności wśród miłośników muzyki. Jeśli i Ty zaraziłeś się bakcylem gry na ukulele i zamierzasz je sobie sprawić, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ukulele dla początkujących

Osoby stawiające swoje pierwsze kroki w grze na ukulele stają przed trudnym wyborem właściwego dla nich rodzaju tego instrumentu. Nasza rada jest taka, aby wybrać na początku ukulele sopranowe (jest to najpopularniejszy typ). Można z niego wydobyć cienki, wysoki dźwięk, strojenie jest standardowe: g/C/E/A, pudło rezonansowe ma tradycyjne rozmiary. Dobrym przykładem takiego właśnie ukulele jest model CU21-WH firmy Chord (znajdziesz go tutaj: https://www.megascena.pl/ukulele/). Został on wykonany z materiałów wysokiej jakości. Korpus oraz szyja – z drewna lipowego, podstrunnica jest palisandrowa, instrument posiada 12 progów. Jako że dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ukulele koncertowe

Osoby już nieco obznajomione z tym instrumentem mogą pozwolić sobie na kupno ukulele koncertowego. Na uwagę zasługuje w szczególności model Koki'o nU-LEBLEB-C Ukulele Ebony Concert (można go znaleźć w sklepie https://www.megascena.pl/). Jest to sprzęt profesjonalny, wydający bardzo przyjemny dźwięk, odznaczający się solidnym i starannym wykonaniem. Kosztuje wprawdzie nieco więcej niż ukulele sopranowe, ale za to daje większą satysfakcję z użytkowania. Tylna część korpusu ma kształt łuku, gryf został wykonany z okume, dobrej jakości struny Aquila pozwalają wydobyć z tego czarodziejskiego instrumentu przepiękne tony.

Ukulele tenorowe

Ci, którzy wolą większe instrumenty, mogą skusić się na ukulele tenorowe (jego długość sięga na ogół 66 cm). Większe pudło rezonansowe daje inne możliwości dźwiękowe: tony są wyraźniejsze i mocniejsze, bardziej „tłuste”. Pokaźnych rozmiarów podstrunnica pozwala na bardziej finezyjną grę. Na uwagę zasługuje model Risa UKA-TKK Ukulele Uke-Acoustic-Tenor Acacia, wykonany z drewna akacjowego.

Mamy nadzieję, że nasza krótka charakterystyka trzech różnych typów ukulele pomoże Ci dokonać trafnego wyboru zakupowego.


Tagi: ukulele

comments powered by Disqus