Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Jak zaoszczędzić na prądzie?

Jak zaoszczędzić na prądzie?

Jak zaoszczędzić na prądzie?

Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zmień dostawcę.

Jeśli w dwóch różnych sklepach możesz kupić ten sam produkt, z tym że w jednym z nich zapłacisz za niego o połowę więcej – to gdzie go kupisz? Oczywiście tam, gdzie cena jest niższa. Dlaczego więc jeszcze nie zmieniłeś dostawcy energii elektrycznej, skoro prawdopodobnie przepłacasz za prąd?

 

Zmiana dostawcy prądu – sposób na niższe rachunki

Zmiana dostawcy prądu to doskonały sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Jeśli jeszcze nie zmieniałeś operatora, mimo że już od kilku lat unijne przepisy to umożliwiają, najwyższa pora to zrobić. W Twojej okolicy działa zapewne co najmniej kilku sprzedawców prądu: zapoznaj się więc z konkurencyjnymi ofertami i wybierz tę najbardziej opłacalną. Uporczywe trwanie przy wysokich stawkach i nieodpowiednich taryfach naraża Cię tylko na poważne straty finansowe.

 

Dlaczego warto zmienić dostawcę prądu?

Ci, którzy jeszcze nie zmieniali dostawcy prądu, mają przed tym obawy. Wolą trwać przy dotychczasowej ofercie z różnych powodów. Np. obawiają się paść ofiarami oszustwa, nie wiedzą, czy zmiana dostawcy energii elektrycznej nie będzie równoznaczna z kilkudniową przerwą w dostawie prądu. Obawiają się też, że wybiorą droższą ofertę, nie zwróciwszy uwagi na ewentualne kruczki w umowie.

Część z tych obaw jest zasadna, ale przy zachowaniu elementarnej ostrożności możemy zmienić swoją sytuację na lepsze bez ponoszenia żadnego ryzyka. Ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego operatora, ale i właściwej, dostosowanej do naszych potrzeb taryfy.

 

Na co zwracać uwagę przy porównywaniu ofert?

Przy porównywaniu ofert poszczególnych dostawców należy uwzględnić przede wszystkim stawkę obowiązującą przez cały okres umowy, koszty związane z ewentualnym wypowiedzeniem umowy przed terminem, a także płatne dodatkowe usługi.

 

Tania energia dla domu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko rozejrzeć się w dostępnych na rynku ofertach i wybrać odpowiednią taryfę. Dzięki zmianie dostawcy można znacznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Po co przepłacać, skoro można mieć to samo za niższą cenę?

 


Tagi: tania energia dla domu

comments powered by Disqus