Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Związki » Jak uniknąć rutyny w związku?

Jak uniknąć rutyny w związku?

Jak uniknąć rutyny w związku?

Nawet najgorętsze uczucie może z czasem stracić swoją temperaturę. Wszystko zależy od podejścia naszego oraz partnera. Jeśli chcemy uniknąć wypalenia się związku, obie strony powinny być zaangażowane w działania mające na celu ożywianie uczucia.

Niestety często tak bywa, że w związku dwojga kochających się ludzi z czasem emocje wygasają. Obowiązki domowe i praca przyćmiewają sprawy uczuciowe. Monotonia dnia codziennego staje się na tyle wszechobecna, że niekiedy w ogóle przestajemy się zauważać, nie wspominając już o poczuciu fascynacji partnerem, które towarzyszyło nam na początku znajomości. Na szczęście wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Ciągłe pielęgnowanie uczuć sprawi, że pozostaną żywe latami.

Najważniejsza rzecz – nie oddalajmy się od siebie. Nie przestawajmy ze sobą rozmawiać, pozostańmy sobie bliscy. Warto każdego dnia znaleźć choćby parę chwil na to, aby pobyć razem, porozmawiać, wymienić się wrażeniami, przytulić się do siebie i, co najważniejsze, po raz kolejny zapewnić siebie nawzajem o nieustającej miłości. Poczucie bliskości i gwarancja tego, że wciąż jesteśmy kochani, to pierwszy krok, aby związek przez cały czas był żywy. 

Kolejna rzecz to wspólne spędzanie czasu poza domem. Nie zapominajmy, aby od czasu do czasu spotkać się ze znajomymi. Szaleństwo do białego rana na hucznej imprezie to doskonała okazja, aby znów poczuć dawną, nieskrępowaną obowiązkami młodość i wolność. Generalnie, wszelkie wyjazdy i wyjścia oraz związane z nimi przeżycia i miłe chwile budują związek. Dlatego co jakiś czas obowiązkowo zafundujmy sobie urlop we dwoje, gdy tylko możemy wybierajmy się razem do kina, teatru, restauracji. Warto odkrywać razem nowe miejsca, poznawać nowe zajęcia, kto wie, być może odnajdziecie w ten sposób wspólną życiową pasję? Takie hobby, które pochłania obojga partnerów, jest wspaniałą szansą na uniknięcie rutyny w związku.

 

Tekst: Anna Kot


Tagi: związki rutyna w związku

comments powered by Disqus