Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Jak się pozbyć cellulitu? Porady

Jak się pozbyć cellulitu? Porady

Jak się pozbyć cellulitu? Porady

Choć na temat cellulitu powstało mnóstwo publikacji, to temat ten zawsze warto odświeżać. Dzięki temu przypomina się, że z problemem tym można skutecznie walczyć.

Możliwe jest także zaprezentowanie najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Bo to właśnie ona jest ważnym sprzymierzeńcem w nierównej walce z pomarańczową skórką.

 

Cellulit - przypadłość 80% kobiet

Nie bez przyczyny mówi się, że cellulit to problem kobiet. Cierpi na niego większość Pań - od nastolatek, aż po kobiety dojrzałe. Nie ma też znaczenia, czy kobieta jest aktywna fizycznie, czy jej główną aktywnością jest odpoczywanie. Cellulit może wystąpić u każdej z nich, choć z różnym natężeniem. Wszystkiemu winne są hormony, a przede wszystkim niezbędny estrogen. Duże znaczenie ma także budowa tkanki tłuszczowej, która jest inna u mężczyzn i u kobiet.


Pierwszym elementem prowadzącym do powstania cellulitu są zaburzenia mikrokrążenia. Właśnie z tego powodu dochodzi do powstawania obrzęków, wolniejszego przesuwania się chłonki i wolniejszego usuwania toksyn z organizmu. Przez zwolniony metabolizm następuje rozrośnięcie się komórek tłuszczowych, co w zaawansowanym stadium można zaobserwować przez nierówności na skórze, czyli pomarańczową skórkę.

 

Rodzaje cellulitu

 

Cellulit nie jest zmianą jednorodną - wyróżnia się kilka jego podtypów. Z tego powodu w klinikach medycyny estetycznej dostępne są różne sposoby walki z tym defektem skóry, aby każdy odnalazł zabieg najlepiej do niego dopasowany   - mówi ekspert Kliniki Ziemlewski w Warszawie.

 

Wyróżnia się ok 5 rodzajów cellulitu, a każdy z nich przechodzi 4 fazy rozwoju, przy czym pierwsza niewidoczna jest gołym okiem, a ostatnia ma postać mocno zaawansowaną - są to guzowate, zwłókniałe zmiany. Najlepiej rozróżniać trzy, podstawowe kategorie cellulitu:


Cellulit lipidowy - dotyczy kobiet z nadwagą i kobiet otyłych. Związany jest z patologiami w obrębie rozrostu tkanki łącznej i tłuszczowej. Osłabienie tej pierwszej prowadzi do skupiania się składników przemiany materii i toksyn w strukturach tkanki tłuszczowej, co objawia się nieestetycznymi zgrubieniami.


Cellulit wodny - jest wynikiem gromadzenia się wody w organizmie i złego krążenia krwi oraz chłonki. Za jego powstawanie odpowiedzialne są głównie złe nawyki żywieniowe oraz zaburzenia hormonalne - powstaje głównie u osób szczupłych.


Cellulit stały - charakteryzuje się twardymi, zbitymi zmianami występującymi w tkance podskórnej, które można przesuwać w poziomie. Można go rozpoznać po suchej, szorstkiej i zbitej skórze, która występuje np. u osób aktywnie ćwiczących.


Najmodniejsze sposoby usuwania cellulitu 


Dr Ziemlewski na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji poczynionych w Klinikach Ziemlewski na terenie Warszawy, Wrocławia i Poznania prezentuje usługi usuwania cellulitu (różnego rodzaju), które są najpopularniejsze w tych ośrodkach medycyny estetycznej. To tylko wycinek z szerokiej gamy dostępnych zabiegów, ale niezwykle popularne wśród klientek.


Endermologia


Endermologia, a właściwie zabieg Endermologie LPG to specjalnego rodzaju masaż, który ma pobudzić receptory komórek tłuszczowych do zwiększenia lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu. W ten sposób rozbija się rosnące struktury tłuszczowe i usprawnia się mikrokrążenie, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny, a regularnie masowany - może zniknąć całkowicie. Nie wykonuje się go ręcznie, a z użyciem specjalnych głowic, które zasysają fałd skóry intensywnie go masując.


EAT Skin Shock


Zabieg ten jest przeznaczony przede wszystkim do ujędrniania skóry, ale ma zbawienny wpływ także na cellulit nawet w jego zaawansowanych stadiach. Na tkankę łączną i tłuszczową oddziałują współgrające ze sobą fale akustyczne i elektryczne. Skóra wprowadzana jest w wibracje, a te znacząco poprawiają poziom cyrkulacji krwi i chłonki, co udrażnia system limfatyczny. Tym samym łatwiej zapobiec rozbudowywaniu się tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach.


Icoone

Icoone to kolejny masaż ujędrniający skórę, ale oddziałujący także na cellulit. Jego siła tkwi w specjalnych rolkach z mikrootworami, które wykorzystują próżnię, do lepszego masażu tkanek. Icoone wpływa na rozbicie złogów tłuszczu i poprawę mikrokrążenia. Nie rozciąga skóry, nie uszkadza jej w żaden sposób. Jest przyjemny, relaksujący, a przy tym działa zbawiennie na nasz wygląd.

 

Dowiesz się więcej na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/modelowanie-sylwetki


Tagi: cellulit kobieta

comments powered by Disqus