Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Gry i zabawki, które ucieszą każde dziecko

Gry i zabawki, które ucieszą każde dziecko

Gry i zabawki, które ucieszą każde dziecko

Na rynku zabawek i gier dostępnych jest całe mnóstwo produktów przeznaczonych dla najmłodszych, z podziałem na kategorie wiekowe i inne. Co wywoła prawdziwy, szczery uśmiech na twarzy dziecka? Jakie gry i zabawki dla dzieci rzeczywiście warto wybrać?

Klocki Lego dobre dla każdego

Niezależnie od wieku czy płci dziecka, klocki Lego są dobrym wyborem. To zabawka wyzwalająca u dziecka wiele pozytywnych cech. Uczy logicznego myślenia, budzi dziecięcą kreatywność oraz kształtuje umiejętności manualne dziecka. To też duża frajda, kiedy można składać i rozkładać klocki w dowolnej właściwie konfiguracji.

Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są klocki Lego Duplo, znacznie większe od klasycznych, dlatego są bezpieczne dla maluchów. Nie ma możliwości ich połknięcia, a małe rączki łatwiej będą nimi manipulować. Dla starszych dzieci w wieku co najmniej 3 lat, a także dla dzieci w wieku szkolnym przeznaczone, jest Lego klasyczne, w różnego rodzaju wydaniach. Tematyczne klocki Lego Ninjago, Lego Star Wars, Lego Friends czy Elves to tylko jedne z licznych propozycji duńskiego producenta najbardziej popularnych klocków na świecie.

 

Zabawki interaktywne

Już od chwili, kiedy dziecięce zmysły się wyostrzają, można bawić się z maluchami z wykorzystaniem zabawek interaktywnych. Gry i zabawki dla dzieci świecące, wydające różne dźwięki sprawiają, że dziecko jest zainteresowane zabawką i chętnie się nią bawi. W sprzedaży są mini laptopy i tablety dla dzieci, lalki wydające różne odgłosy, a nawet roboty-zwierzątka, w kształcie pieska czy kotka, które reagują na komendy wydawane przez dziecko. Przy takich zabawkach nie sposób się nudzić.

Szukasz ciekawych zabawek dla swojego dziecka? Zajrzyj na: http://askot.pl/kategoria-produktu/gry-i-zabawki/

 

Ciastolina dla kreatywnej zabawy

Zamiast lepić z plasteliny czy modeliny, obecnie dzieci chętnie sięgają po ciastolinę, która łatwo się ugniata i bez problemu z jej użyciem można lepić różne kształty. Prym w tej kategorii zabawek wiedzie ciastolina Play-Doh, w wersji w kubeczkach lub z całymi zestawami kreatywnymi. Można kupić dziecku zestaw małego dentysty, gdzie z ciastoliny Play-Doh lepi się zęby, leczy i zakleja ubytki, czy buduje się aparat na zęby. Ciekawe są zestawy z zamkami księżniczek, z wywrotką i śmieciarką czy też zestaw małego fryzjera czy cukiernika. Dobra zabawa i uśmiech dziecka gwarantowane, a i dorośli będą się świetnie bawić ze swoimi pociechami.


Tagi: dziecko rodzina zabawki dla dzieci

comments powered by Disqus