Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Gramofon Pioneer PLX-1000 - czy to dobry wybór dla profesjonalisty?

Gramofon Pioneer PLX-1000 - czy to dobry wybór dla profesjonalisty?

Gramofon Pioneer PLX-1000 - czy to dobry wybór dla profesjonalisty?

Pioneer DJ istnieje na rynku od ponad 20 lat i w tym czasie zdominował świat DJ-ski, tworząc najwyżej jakości odtwarzacze CD, miksery oraz kontrolery. W 2014 Pioneer stworzył gramofon, który stanowi idealne połączenie klasyki z nowoczesnością. Zapraszamy do recenzji Pioneer PLX-1000.

Gramofon DJ-ski – co to jest?

Gramofon jest urządzeniem służącym do odtwarzania dźwięku zapisanego na płytach gramofonowych, zwanych również winylami. Sprzęt ten jest przedłużeniem ewolucyjnym fonografu, od którego odziedziczył główną zasadę działania.

Igła gramofonu osadza się w wyżłobieniach w płycie winylowej. Efektem tego jest powstanie drgań, które następnie przekształcane są na sygnał dźwiękowy. We współczesnych gramofonach drgania igły są wzmacniane przez wzmacniacz, a następnie przekształcane elektronicznie. Przekonwertowany sygnał jest przekazywany do głośników.

 

Gramofon Pioneer PLX-1000 – powstanie nowoczesnego klasyka

Pioneer DJ powstał w 1994 roku, jednak dopiero w 1995 roku japońska korporacja wydała pierwszy sprzęt - był to odtwarzacz CDJ-500. Z okazji dwudziestolecia, w 2014 roku, Pioneer DJ wydał na rynek DJ-ski wysokiej klasy gramofon PLX-1000 (kup Pioneer PLX-1000 w StudioPro). PLX-1000 to połączenie klasyki, jaką bez wątpienia jest gramofon, z nowoczesnymi funkcjami oraz innowacyjnym wyglądem.

PLX-1000 budzi wiele kontrowersji w świecie DJ-skim. M. in. przez wzgląd na napęd bezpośredni. Wielbiciele klasyki twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem jest pasek napędowy, który ma się doskonale sprawdzać podczas odtwarzania muzyki z winylu. Wbrew temu przekonaniu twórcy nowoczesnych gramofonów stosują napęd bezpośredni, który spisuje się o wiele lepiej niż standardowy pasek – cechuje się wysoką precyzją, czyli bardzo stabilnym trzymaniem obrotów.

Przy pierwszym kontakcie z PLX-1000 można poczuć, że ten "potwór" jest bardzo ciężki. Waga gramofonu to aż 13,1 kg! Obudowa wewnętrzna została zrobiona z wysokiej jakości metalu, zewnętrzna z tworzywa sztucznego, a górna pokrywa z aluminium. Gramofon jest więc wykonany bardzo solidnie, stąd też jego duża waga.

PLX-1000 to dowód na to, że aby dotknąć nowoczesności, wcale nie trzeba sięgać po odtwarzacze CD. Gramofon od Pioneera doskonale łączy w sobie klasykę, jaką są winyle, z najnowszymi technologiami.

Parametry techniczne PLX-1000:

  • moment obrotowy 33 1/3 RPM;
  • ramię typu S;
  • zasilanie AC 220-240V, 50Hz/60Hz;
  • napęd bezpośredni typu Quartz lock servo;
  • 3-fazowy silnik bezszczotkowy DC;
  • średnica tarczy aluminiowej: 332 mm;
  • czas startu 0.3 sekundy;
  • błąd śledzenia < 3o.

 

Czy Pioneer PLX-1000 to dobry wybór dla profesjonalisty?

Gramofon Pioneer PLX-1000 został stworzony z myślą o profesjonalistach. Zamontowany napęd bezpośredni spisuje się o wiele lepiej niż pasek napędowy. Zaawansowane funkcje, w które został wyposażony omawiany sprzęt, z pewnością zostaną należycie wykorzystane przez zawodowego DJ-a. Mnogość funkcjonalności, pokręteł oraz solidna obudowa to coś, co doceni każdy profesjonalista.


Tagi: gramofony sprzęt dla dj-a

comments powered by Disqus