Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Dlaczego warto skorzystać z masażu pałeczkami bambusowymi?

Dlaczego warto skorzystać z masażu pałeczkami bambusowymi?

Dlaczego warto  skorzystać z masażu pałeczkami bambusowymi?

Masaż jest jedną z najczęstszych form relaksu i odprężenia. Odpowiedni masaż może mieć nie tylko formę relaksacyjną, lecz także modelującą i zdrowotną. Te funkcje łączy masaż pałeczkami bambusowymi.

Masaż pałeczkami bambusowymi to zabieg wykonywany za pomocą bambusowych kijków. Jest to przede wszystkim masaż relaksacyjny, ale ma także walor terapeutyczny. Tego typu masaż wpływa na rozluźnienie mięśni i pełną relaksację, doskonale poprawia dotlenienie organizmu;  zapewnia odpoczynek i rozładowanie negatywnego napięcia. Bambus nie powoduje uczulenia, ma właściwości bakterjobójcze i nie wpływa negatywnie na skórę człowieka – twierdzą specjaliści z Anlaya Day Spa.

Jak wygląda masaż?

Masaż  bambusowy jest wykonywanym przy pomocy pałeczek o różnej średnicy, rolowanych po ciele z różną siłą i intensywnością. Dzięki uciskom bambusowych pałeczek, zabieg szybko i długotrwale poprawia krążenie, uelastycznia mięśnie.

Przed wykonywaniem masażu łodygi są ogrzewane. Następnie masażysta wałkuje napięte mięśnie, w konsekwencji ulegają one rozluźnieniu. Terapeuta rozpoczyna masaż bambusem od stopy. Powoli przechodzi do góry, aż do karku. Potem powraca w dół, do drugiej stopy. Różne rozmiary kijków są używane do różnych grup mięśni i są do nich odpowiednio dopasowane i tak na początku masażysta używa pałeczek o większej średnicy, bo w ten sposób może przygotować większe obszary ciała. Później, gdy przechodzi do poszczególnych części, sięga po miotełki i pałeczki bambusowe, które służą mu do masażu mniejszych części ciała. Masaż pałeczkami bambusowymi można wykonywać również na twarzy. Ma on wtedy działanie liftingujące. Oprócz tego, że osiąga się efekt rozluźnienia mięśni, masaż bambusami wspomaga również krążenie i likwiduje ból spowodowany napięciem mięśni. Dodatkowo podczas masażu można używać olejków relaksacyjnych, dzięki którym terapia manualna może łączyć się z relaksacją i formą aromaterapii. Masaż bambusem można także łączyć z innymi formami terapii:

- tradycyjną chińską medycyną,
- tradycyjną indyjską medycyną,
- shiatsu – starożytna sztuka „uzdrawiania” dotykiem,
- masażem tajskim,
- drenażem limfatycznym.
Taki masaż trwa średnio 45-60 minut. Efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu dni.

Kto powinien wybrać się na taki masaż?

Masaż pałeczkami bambusowymi jest głównie przeznaczony dla osób przemęczonych, narażonych na ogromny stres każdego dnia. Działa relaksacyjnie, usuwa napięcie mięśni oraz nagromadzone w organizmie toksyny, które mogą być przyczyną złego nastroju, a nawet czasem różnych schorzeń. Nagromadzony stres może powodować takie dolegliwość, jak:
- bóle mięśni i pleców;
- migreny;
- choroby układu oddechowego;
- zapalenie stawów.

Warto również skorzystać z tego typu masażu, jeżeli nie uprawia się  żadnego sportu, bo wówczas organizm jest słabo dotleniony. Okazuje się również, ze masaż pałeczkami bambusowymi może być pomocny przy leczeniu zmian skórnych.

Mimo że pałeczki bambusa są całkowicie bezpieczne istnieją również przeciwskazania do stosowania tegoż masażu, a są nimi m.in.:

- choroby przebiegające w stanie zapalnym;
- krwotoki lub ryzyko ich wystąpienia;
- rany i blizny we wczesnym stadium rozwoju;
- nowotwory i powiększenie węzłów chłonnych;
- ciąża.

Po masażu można oczekiwać świeżego dopływu energii i ogólnego poprawienia samopoczucia. Ciało po takim zabiegu odczuwa lekkość, odprężenie, organizm jest dotleniony, a skóra zaróżowiona. Masaż  pałeczkami bambusa działa relaksacyjnie, drenująco oraz modelująco. Po zabiegu widoczny jest efekt wymodelowania, zwłaszcza pośladków, ud oraz talii.


Tagi: masaż

comments powered by Disqus