Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Czy sofa jednoosobowa to rozsądny wydatek?

Czy sofa jednoosobowa to rozsądny wydatek?

Czy sofa jednoosobowa to rozsądny wydatek?

Kupno sofy wymaga przygotowania. Trzeba zdecydować o jej wielkości, wybrać rodzaj obicia i ocenić czy powinna posiadać np. funkcję rozkładania. Czy jest to opłacalna inwestycja?

Jak sama nazwa wskazuje, sofa jednoosobowa przeznaczona jest do wypoczynku dla jednej osoby. Jest to mebel niewielkich gabarytów i może być używany również do spania. Sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach oraz pokojach dziecięcych.

 

Niewielka przestrzeń

Sofa jednoosobowa zajmuje mało miejsca. Jest to szczególna zaleta dla mieszkań o niewielkim rozmiarze. Jednak drobne meble wypoczynkowe oferują jednocześnie niższy poziom komfortu. Warto zatem pomyśleć, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie kupno sofy dwuosobowej o stosunkowo niedużych rozmiarach lub szezlonga.

 

Codzienne rozkładanie

Codzienne rozkładanie i składanie sofy jednoosobowej jest bez wątpienia męczącym zajęciem. Dodatkowo może ono spowodować szybsze zniszczenie mebla. Szezlong jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. W każdej chwili można się na nim położyć lub usiąść bez konieczności rozkładania mebla.

 

A może meble modułowe?

Sofę jednoosobową z powodzeniem można zastąpić kanapą modułową. Ustawiając w odpowiedni sposób jej części uzyskamy wygodne miejsce do spania lub siedzenia. Jest to ciekawa opcja w przypadku niespodziewanych gości. Kanapy modułowe dają wiele możliwości konfiguracji i są zdecydowanie bardziej uniwersalne, niż sofy jednoosobowe. Zobacz tutaj jak duży jest wybór sof modułowych.

 

Pojemnik na pościel

Wprawdzie sofy jednoosobowe mają możliwość rozłożenia, lecz nie posiadają już pojemnika na pościel. Jest to duży minus, ponieważ przez to musimy wygospodarować miejsce na dodatkową kołdrę i poduszki. Mając na uwadze ten fakt, lepiej zainwestować w niewielką tradycyjną kanapę. Tym bardziej, że jest ona wygodniejsza.

 

Sofę jednoosobową możemy nazwać dużym rozkładanym fotelem. Zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna kanapa, ale posiada również mnóstwo wad. Pamiętajmy o zamiennikach. Warto przeanalizować czy posiadamy wystarczająco dużo przestrzeni na zakup szezlonga, tradycyjnej małej sofy lub kanapy modułowej.

Zatem oceńmy, co jest dla nas lepsze: sofa jednoosobowa czy jej zamiennik?

 


Tagi: sofa jednoosobowa kanapa modułowa kanapa tradycyjna

comments powered by Disqus