Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Czy można bezpiecznie słuchać muzyki, jeśli uczestniczymy w ruchu miejskim?

Czy można bezpiecznie słuchać muzyki, jeśli uczestniczymy w ruchu miejskim?

Czy można bezpiecznie słuchać muzyki, jeśli uczestniczymy w ruchu miejskim?

Muzyka jest czymś, co potrafi połączyć pozornie różnych od siebie ludzi. Wprowadza nas w dobre samopoczucie i potrafi zmotywować do działania.

Naprawdę trudno znaleźć na świecie osobę, która nie ma swojego ulubionego zespołu czy konkretnej piosenki. Wszyscy też na co dzień uczestniczymy w ruchu miejskim. Niektórzy z nas jeżdżą do pracy samochodem, a inni preferują rower. Na spacerach nie trudno spotkać matki z wózkami lub zwolenników biegania. Wszyscy z nich wiedzą jak założone na uszy słuchawki mogą dać wiele radości, ale jak duże niesie to za sobą niebezpieczeństwo.

Na szczęście jest firma, która postanowiła to zmienić. Aftershokz to słuchawki, które oparte są na technologii przewodnictwa kostnego. Dźwięk za pomocą wibracji przekazywany jest przez kość policzkową także ucho jest całkowicie odkryte. Jak to dokładnie działa? Słuchawki używają kości czaszki jako systemu rezonatorów, więc przez wprawianie ich w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego. Dzięki temu jednocześnie słyszymy ulubioną muzykę i otaczający nas świat. Szczególnie upodobali je sobie rowerzyści i biegacze, którzy nie muszą martwić się, że nie usłyszą nadjeżdżającego auta lub innych uczestników ruchu.

Co ciekawe działają one bezprzewodowo, więc nie trzeba martwić się kablami. Pełne naładowanie pozwala na około 6 godzin ciągłego słuchania muzyki. Trzeba przyznać, że to dobry wynik jak na tak niecodzienną i zaawansowaną technologię. Słuchawki Aftershokz steruje się za pomocą przycisku wielofunkcyjnego. Od teraz jazda autem, odbieranie połączeń i słuchanie muzyki będzie w 100% bezpieczne. Dodatkowo słuchawki Aftershokz są bardzo wygodne – mają lekki i giętki pałąk dzięki któremu można szybko zapomnieć o tym, że mamy założone słuchawki. Są również odporne na pot, co szczególnie zadowoli nie tylko sportowców. Stworzone z myślą właśnie o sportowcach słuchawki znajdują wiele zastosowań również i w życiu codziennym - wszędzie tam, gdzie warto poza muzyką słyszeć otoczenie.

Wszystko zależy od Twojej kreatywności, a o wszelkie kwestie techniczne zadbał już producent.


Tagi: słuchawki aftershokz

comments powered by Disqus