Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » Co w swoim składzie powinien mieć dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Co w swoim składzie powinien mieć dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Co w swoim składzie powinien mieć dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Skóra dojrzała wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Najlepiej dbać o nią, używając specjalistycznych kremów przeciwzmarszczkowych wzbogaconych o cenne składniki aktywne.

Aby zapewnić swojej cerze ładny, promienny wygląd przez długie lata, nie wystarczy stosować zwykłego kremu uniwersalnego. Najlepiej jak najwcześniej zacząć stosować kosmetyki odpowiednie do wieku. W wieku powyżej 20 lat wystarczy krem nawilżający. Mając powyżej 30 lat, powinnyśmy już używać delikatnie działających kremów odżywczych, poprawiających wygląd cery, a w okolicach 40-stki naszą półkę w łazience powinny zasilić kremy przeciwzmarszczkowe.

Składników, które tworzą kremy przeciwzmarszczkowe, jest dziś cała gama. W kremie stosowanym na dzień nie powinno zabraknąć filtrów SPF, które chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym. Taka ochrona ma kolosalne znaczenie w walce ze zmarszczkami. Słońce powoduje bowiem przesuszenie skóry, a to z kolei jest ściśle związane z powstawaniem zmarszczek. Zarówno kremy przeciwzmarszczkowe na dzień, jak i na noc powinny być wzbogacone o substancje nawilżające, dzięki którym zwiększy się zdolność komórek skóry do wiązania cząsteczek wody. Prawidłowe nawilżenie skóry gwarantuje jej elastyczność, jędrność i gładkość. Jednym z tego typu składników aktywnych, odpowiedzialnych za prawidłowe nawilżenie skóry, jest kwas hialuronowy. Typowe kremy na noc powinny zawierać w sobie wysoko stężone substancje odżywcze – nocą, podczas wypoczynku, nasza cera najlepiej się odbudowuje. Tego typu substancje, mające wpływ na regenerację cery, to: koenzym Q10, składniki naturalne - np. wyciągi z roślin leczniczych, retinol, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesne preparaty oparte o zaawansowane technologie, na przykład kremy liftingujące, posiadające w składzie komórki macierzyste, kolagen, etc.

Recenzje kremów na zmarszczki znajdziesz na products-bank.com


Tagi: uroda kosmetyki krem na zmarszczki krem przeciwzmarszczkowy

comments powered by Disqus