Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Chcesz mieć zwierzę? Nie podejmuj pochopnych decyzji!

Chcesz mieć zwierzę? Nie podejmuj pochopnych decyzji!

Chcesz mieć zwierzę? Nie podejmuj pochopnych decyzji!

Chciałbyś kupić lub zaadoptować zwierzaka, ale nie bardzo wiesz, na jakiego się zdecydować? Udzielamy poniżej kilku ważnych porad.

Nie traktuj zwierzęcia jak rzeczy

Zwierzę nie jest przedmiotem – niby truizm, a jednak wiele osób podchodzi do kupna psa, kota czy królika w taki sposób, jak gdyby chodziło o nabycie nowej rzeczy. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chcemy mieć jakiekolwiek zwierzę. Czy nie znudzimy się nim po kilku pierwszych tygodniach? Należy zachować szczególną podejrzliwość w stosunku do zachcianek dzieci, których zapał i entuzjazm szybko słabnie. Wymarzony chomik czy króliczek może stać się już po kilku dniach zbędnym i irytującym ciężarem. Co wtedy?

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o zakupie bądź zaadoptowaniu zwierzęcia, dobrze się zastanów, czy istotnie posiadanie psa, kota, szynszyla czy jakiegokolwiek innego futrzaka odpowiada w zupełności potrzebom Twoim i Twoich bliskich. Dopiero jeśli odpowiesz twierdząco na to pytanie, oszacuj wstępnie koszty związane z utrzymaniem zwierzęcia, którym jesteś zainteresowany, i sprawdź, czy w ogóle stać Cię na jego utrzymanie. Zwłaszcza niektóre psy potrafią porządnie nadszarpnąć domowy budżet.

 

Nie wiesz, jakie zwierzę wybrać?

Jeśli masz wątpliwości związane z wyborem domowego zwierzęcia, zoologia może pomóc Ci je rozwiać. Zaopatrz się w książki na temat interesującego Cię gatunku i poświęć kilka wieczorów na lekturę. Po przyswojeniu sobie elementarnej wiedzy będziesz miał większą orientację i łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Możemy doradzić z całą pewnością, abyś nie ulegał chwilowym modom czy aktualnym trendom. To, że wszyscy Twoi sąsiedzi mają szynszyla, nie znaczy, że i Ty musisz go mieć. Pamiętaj, że kupując bądź adoptując zwierzę, wiążesz się z nim na wiele długich lat.

 

Gdzie kupować akcesoria dla zwierząt?

Zwierzęta potrzebują nie tylko pożywienia, ale również różnego rodzaju akcesoriów. Pod tym adresem znajdziesz na przykład bardzo ciekawe gadżety dla psów: obroże, smycze, pęsety do wyciągania kleszczy, zabawki itp. Dobry sklep zoologiczny zaopatrzony jest we wszystko, czego będzie potrzebował Twój pupil. Na ogół bardziej się opłaca robić zakupy w sieci, ponieważ tradycyjne punkty sprzedaży nierzadko mają w ofercie droższe produkty. Internetowy sklep zoologiczny to opcja dla osób, które chcą kupić przedmioty dobrej jakości za możliwie przystępną cenę.


Tagi: sklep zoologiczny

comments powered by Disqus