Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Wypożyczanie sprzętu narciarskiego kontra kupno – co bardziej się opłaca?

Wypożyczanie sprzętu narciarskiego kontra kupno – co bardziej się opłaca?

Wypożyczanie sprzętu narciarskiego kontra kupno – co bardziej się opłaca?

Przed każdym sezonem narciarskim wielu miłośników białego szaleństwa zachodzi w głowę, czy to już moment na kupno nowego sprzętu. Nie jest niczym zaskakującym fakt, że narty i cały osprzęt są bardzo drogie.

Dlatego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej opłaca się kupno sprzętu, czy skorzystanie z wypożyczalni nart.

 

Początkujący narciarze – wypożyczalnia nart czy sklep sportowy?

Pierwsze kroki w narciarstwie, jak w każdym sporcie, są trudne. Wielu ludzi zniechęca się po pierwszych porażkach. Często też, mimo chęci, okazuje się, że nie każdy jest do tego sportu stworzony. Kupowanie nart, butów, kasku, gogli i całego stroju narciarskiego jest więc wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Nawet jeśli początkujący narciarz zechce kontynuować naukę, to, o ile nie mieszka w miejscowości górskiej, będzie korzystał ze sprzętu wyłącznie parę razy do roku. Przez pozostałe miesiące narty będą nieużywane. Poza tym po pewnym czasie eksploatacji i tak przyjdzie pora na ich zmianę. Dlatego zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają uczyć się jeździć, są wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, które obecnie znaleźć można przy każdym dużym stoku czy też w centrach miast turystycznych, takich jak Szczyrk.

 

Narciarz zaawansowany – wypożycz i wypróbuj

Wypożyczalnie nart w mieście Szczyrk świetnie sprawdzają się jako miejsce do testowania sprzętu. Załóżmy, że doświadczony narciarz postanawia spróbować czegoś nowego. Nie musi od razu kupować pełnego wyposażenia. Wystarczy, że znajdzie dobrą wypożyczalnię, a w niej narty do zjeżdżania w stylu, który go interesuje. Dzięki tej opcji ma możliwość nie tylko wypróbowania różnych technik, ale także sprzętu. Czasy, kiedy w wypożyczalniach dostępny był jedynie podniszczony sprzęt i stare kolekcje, dawno minęły. Często to właśnie w takich miejscach znaleźć można idealne narty do przetestowania, narty, które jeszcze niedawno były zupełną nowością. Nie musicie więc rezygnować z żadnego ze stylów na rzecz innego.

 

Wypożyczalnia sprzętu w Szczyrku i nie tylko

Szczyrk jest jednym z tych miast, które dbają o komfort turystów, umiejscawiając wypożyczalnie nart w bliskości stoków. Nie musicie nosić sprzętu, transportować go, martwić się o to, jak dowieziecie go na stok. Wszystko znajduje się tuż obok siebie i dzięki temu możliwe jest szybkie i bardzo sprawne zorganizowanie nart oraz innych akcesoriów.

 


Tagi: wynajem sprzętu narciarskiego kupno sprzętu narciarskiego

comments powered by Disqus