Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Wybieramy rodzaj tańca

Wybieramy rodzaj tańca

Wybieramy rodzaj tańca

Od dłuższego czasu ogromnym zainteresowaniem cieszy się wśród Polaków taniec towarzyski, zarówno jako wiodący temat rozmaitych telewizyjnych show, ale także jako specyficzna dyscyplina sportowa, wyjątkowo atrakcyjna, albowiem łącząca wysiłek fizyczny z z rozrywką i przyjemnością.

Coraz więcej osób, które pragną systematycznie ćwiczyć, ale jednocześnie szukają dyscypliny sportowej o charakterze bardziej uniwersalnym, wybiera jako formę treningu taniec, w słusznym przekonaniu, że jest to tego rodzaju wysiłek fizyczny, który angażuje wszystkie partie mięśni, umożliwia spalenie w ciągu godziny 300, 400, a nawet 500 kalorii, a jest przy tym połączony z przyjemnością słuchania dobrej muzyki i poruszania się w jej rytm. Regularne trenowanie tańca to znakomity sposób na modelowanie sylwetki, poprawę kondycji i samopoczucia, a ponadto, jak twierdzą niektórzy naukowcy zajmujący się badaniem wpływu wysiłku fizycznego na funkcjonowanie mózgu, nawet na nasze zdolności intelektualne. Niewiele jest dyscyplin sportowych, które niosłyby ze sobą tyle pozytywnych oddziaływań i w tak szerokim zakresie – fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym. Uprawianie tańca jest dostępne dla każdego i nie wymaga ani szczególnych nakładów finansowych, ani specjalnej sportowej infrastruktury.

Pozostaje tylko kwestia wyboru najbardziej odpowiedniego dla danej osoby rodzaju tańca. W tym względzie trzeba się kierować przede wszystkim indywidualnymi upodobaniami muzycznymi, temperamentem i trochę możliwościami fizycznymi. Każdy rodzaj tańca wyzwala bowiem inne emocje i w nieco inny sposób angażuje nasze ciało. Tak popularna dzisiaj zumba jest na przykład połączeniem tańców latynoamerykańskich typu salsa i elementów aerobiku. Ale do wyboru mamy poza tym całą gamę tańców tradycyjnych, takich jak tango, fokstrot czy walc oraz nowoczesnych typu modern jazz, lirycal jazz, hip hop, funky, dance i wiele innych.

 

Tekst: MW


Tagi: taniec hobby sport

comments powered by Disqus