Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Twenty One Pilots - jak to się zaczęło?

Twenty One Pilots - jak to się zaczęło?

Twenty One Pilots - jak to się zaczęło?

Twenty One Pilots to zespół rozpoznawany na całym świecie. Sukces grupy nie jest jednak efektem przypadku. Chwytliwe piosenki, łączące w sobie różne gatunki muzyczne, trafiają w gust młodzieży, jak i starszych, sprawiając, że grono fanów zespołu jest wyjątkowo zróżnicowane.

Twenty One Pilots ruszają w europejską trasę koncertową Bandito Tour, w ramach której wystąpią aż w 28 miastach, w tym również w Polsce. Zespół zobaczymy już na początku 2019 roku na łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na https://www.alebilet.pl/bilety/twenty_one_pilots.

 

Początki i pierwsze piosenki

Wokalista zespołu, Tyler Joseph, rozpoczął swoją przygodę z muzyką od znalezienia w szafie starego keyboardu, na którym jako dzieciak zaczął naśladować radiowe hity. Młody artysta szybko zainteresował się tworzeniem muzyki, a hobby rozwijał w piwnicy swoich rodziców.

Tyler po raz pierwszy spotkał przyszłego członka zespołu, Nicholasa "Nicka" Thomasa, podczas gry w koszykówkę w Columbus, w stanie Ohio. Nastolatków szybko połączyła przyjaźń, która trwała nieprzerwanie przez cały okres ich edukacji.

Z biegiem lat Tyler, studiując na Ohio State University, poznał podczas jednej z imprez urodzonego w Teksasie przyszłego kolegę z zespołu, Christophera "Chrisa" Saliha. Oboje szybko złapali wspólny język. Postanowili tworzyć muzykę razem, zapraszając do siebie starego przyjaciela Nicholasa Thomasa.

Początkowo zespół grał i tworzył w domu. Niekiedy koncertowali w klubach i barach, a dzięki wspierającej publiczności artyści nie bali się eksperymentować ze stylami muzycznymi, łącząc w nieszablonowy sposób różne gatunki. Dzięki temu stopniowo stawali się coraz bardziej rozpoznawalni, zwłaszcza na scenie alternatywnej.

 

Twenty One Pilots - skąd ta nazwa?

Pomysł na nazwę Twenty One Pilots wziął się ze sztuki pt. “Wszyscy moi synowie”, którą wokalista Tyler Joseph przerabiał w trakcie studiów. Główny bohater dzieła zajmuje się produkcją części do samolotu. Pewnego razu zauważa, że niektóre części są wadliwe, mimo to jednak decyduje się wysłać je do klientów, co skutkuje katastrofą samolotu, w której ginie 21 pilotów. Nazwa zespołu ma przypominać, że każdy z nas ma do podjęcia pewne decyzje, o których często trudno powiedzieć, czy są dobre, czy złe. Nawiązanie do wspomnianej sztuki ma kierować muzyków na dobrą drogę, by ich życiowe wybory zawsze były podejmowane z rozwagą.

 

Przełomowa płyta i początki popularności

Płytę, którą uznaje się za oficjalny debiut zespołu, jest Vessels. Mimo że przyniosła ona grupie rozgłos, znacznie większym zainteresowaniem cieszył się wydany w 2015 roku czwarty album studyjny Blurryface, na którym znajdują się znane wszystkim single, takie jak Stressed Out czy Ride. Pierwsza piosenka przez wiele osób uznawana jest za przełomową dla zespołu. To właśnie ona trafiła na pierwsze miejsca list przebojów w wielu krajach, w tym w Polsce. Co więcej, sam album pokrył się platyną, przynosząc muzykom popularność na całym świecie. W 2016 roku zespół rozpoczął międzynarodową trasę koncertową Emotional Roadshow, podczas której wystąpił również w Polsce na warszawskim Torwarze.

Zespół, ciesząc się uznaniem wśród krytyków oraz innych muzyków, został poproszony o nagranie singla do filmu Legion Samobójców. Skomponowany w tym celu utwór Heathens sprawił, że Twenty One Pilots stał się pierwszym zespołem alternatywnym, który miał równocześnie dwa hity na top liście w USA.

Obecnie Twenty One Pilots cały czas koncertuje, tworzy i wciąż zdobywa serca miłośników alternatywnej muzyki. Koncert w Polsce, który będzie miał miejsce już w lutym, to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niepowtarzalnej muzyki zespołu.


Tagi: twenty one pilots koncerty 2019 twenty one pilots w polsce

comments powered by Disqus