Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Ślubowe must have każdej Panny Młodej

Ślubowe must have każdej Panny Młodej

Ślubowe must have każdej Panny Młodej

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. Komedie romantyczne zza oceanu spopularyzowały ślubne przesądy dotyczące ubioru panny młodej przed przysłowiowym ołtarzem.

Do standardowego “czegoś nowego”, “czegoś starego”, “czegoś niebieskiego”, “czegoś pożyczonego” dodać trzeba jeszcze np. pieniążka w pantoflu.

 

TEN dzień

I stało się. Ruszyła ślubna machina. Zaręczyny przyjęte, termin wyznaczony, formalności dopełnione, sala wynajęta, kolory dekoracji wybrane, oprawa muzyczna opłacona. Fotograf zamówiony, sukienka wisi w szafie. Czy jest coś o czym należy jeszcze pamiętać? O ile nie zatrudniło się wcześniej profesjonalnego wedding plannera, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze kilka kwestii. Warto przemyśleć odpowiednio wcześniej zabiegi kosmetyczne, takie jak manicure, makijaż czy fryzura - najlepsi w swoim fachu mogą mieć zajęte terminy na przynajmniej rok do przodu. Dobrze także upewnić się, że pan młody zamówił odpowiednie kwiaty - zwyczajowo to on powinien troszczyć się o bukiet przyszłej małżonki. I oczywiście o obrączki, ale o tym raczej trudno zapomnieć.

 

Ślub z bajki

Myśląc o imprezie z okazji zaślubin, trzeba określić własne, indywidualne oczekiwania i potrzeby. W zależności od miejsca ceremonii (kościół czy urząd) warto przemyśleć możliwe dekoracje (np. kwiaty oraz np. wynajęcie chóru lub solistki), współgrające z motywem przewodnim całego wydarzenia. Modne są ostatnio specjalne poduszki pod obrączki, na której w trakcie uroczystości leżą obrączki, zamiast zwykłej tacki. Dopełnieniem wzruszającej ceremonii będzie niezapomniane przyjęcie weselne, które pozwoli przedłużyć radość ze świeżo sformalizowanego związku. Planując to wydarzenie, dobrze zastanowić się jakie posiłki sprawią przyjemność nam i naszym gościom. O jakim torcie skrycie marzymy? A może chcemy zupełnie zaszaleć i oprawić ceremonię w fajerwerki lub białe łabędzie? W końcu ślub bierze się (zazwyczaj) tylko raz. Warto też pomyśleć o księdze gości, której wpisy będą piękną pamiątką od zebranych na uroczystości. Pamiętajmy także o drobnych upominkach dla gości.

 

Niezbędne osobiste dodatki

Pomimo, że w poradnikach nie mówi się o tym wprost, dzień ślubu może być znacznie przyjemniejszy, jeśli zadba się o szczegóły. Poza pięknem, warto zadbać o wygodę. Można się zastanowić, czy obuwie, w którym chcemy przetańczyć weselną noc jest do tego odpowiednio wygodne. Na wszelki wypadek warto znaleźć sobie zapasowe pantofelki, na wypadek chociażby banalnie złamanego obcasa. Kopalnią pomysłów na alternatywne buty jest internetowa wyszukiwarka modowa jaką jest Zippini. Przesądy mówią, że buty powinny być pełne, toteż należy pamiętać, że jakiekolwiek sandałki odpadają. Zippini podpowiada także jaką bieliznę wybrać na ten ważny dzień, pamiętając, że będzie ona zapewne różna od tej potrzebnej podczas nocy poślubnej.

 

Przesądnie konieczne

Zazwyczaj coś, co jest stare pożycza pannie młodej mama lub babcia. Niejednokrotnie jest to przechowywana w rodzinie biżuteria. Jednocześnie istnieją pewne niepisane zasady jaka ta biżuteria powinna być, czy raczej jaka nie być - pannie młodej zakazane jest noszenie pereł w jakiejkolwiek postaci. Co do koloru niebieskiego, zippini podpowiada bieliznę w szerokim asortymencie modeli - standardowo, niebieska bywa podwiązka.

 

Konieczne czy uświetniające?

Zasadniczo nie istnieje kodeks mówiący, o tym co jest niezbędne podczas zaślubin. Oczywiście, tradycyjnie na ślub wybiera się odświętne ubranie i zaprasza gości, których podejmuje się w miarę możliwości jak najlepiej. Niezbędne są obrączki i chęć zawarcia związku małżeńskiego, cała reszta to tylko dodatki.

 


Tagi: moda ślubna niezbędnik panny młodej

comments powered by Disqus