Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Związki » Przygotowania do ślubu: krok po kroku

Przygotowania do ślubu: krok po kroku

Przygotowania do ślubu: krok po kroku

Jesteście zaręczeni i planujecie w bliższej bądź dalszej przyszłości wziąć ślub. Ale od czego rozpocząć przygotowania? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Wstępne czynności organizacyjne

Na samym początku należy oczywiście ustalić datę ślubu. Ze zrozumiałych względów najwięcej par pobiera się w miesiącach letnich, choć na wiosnę księża udzielający tego sakramentu również nie mogą narzekać na brak zajęć. Ciepła pora roku umożliwia zorganizowanie imprezy w całości bądź częściowo na zewnątrz, na świeżym powietrzu. W dalszej kolejności należy zdecydować się na rodzaj ślubu: czy będzie to uroczystość kościelna, czy też całkowicie świecka? Od wyboru konkretnego miejsca zależy szereg różnych formalności. Inne procedury obowiązują w kościele, a inne w urzędzie cywilnym. Na samym końcu tego wstępnego etapu należy przygotować listę gości, a następnie porozsyłać zaproszenia (bardzo ładne zaproszenia znajdziecie w sklepie zapi.pl).


Organizacja wesela

Drugi etap rozpoczyna się szukaniem sali, w której odbędzie się wesele. Trzeba sprawdzić terminy i zarezerwować upatrzone miejsce. Następnie umawiamy się wstępnie z fotografem, kamerzystą, a także zespołem muzycznym bądź DJ-em, który będzie akompaniował weselnej wrzawie. Niezbędne będzie też kupno sukni ślubnej, eleganckich butów, które będą do niej pasować, a także bielizny i różnych dodatków; co do Pana Młodego, powinien on koniecznie sprawić sobie porządny garnitur na tę wyjątkową okazję.


Inne

Nie zapomnijcie też o obrączkach ślubnych, o zaklepaniu terminu u fryzjera i makijażystki. Panna Młoda powinna wykonać próbny makijaż na długo przed datą ślubu, ale dopiero po zakupie sukni. Konieczne jest również znalezienie florystki, która będzie odpowiedzialna za bukiety (dla Panny Młodej i świadkowej), za butonierki (dla Pana Młodego oraz świadka), a także za kwiatowe ornamenty w kościele i na sali, za udekorowanie auta itp. W dalszej kolejności poszukajcie dobrej cukierni, załatwcie transport dla wszystkich, zarezerwujcie noclegi dla gości, pomyślcie nad różnymi dodatkowymi atrakcjami. Możecie też wybrać się na kurs tańca dla podszkolenia swoich umiejętności w tym zakresie.


Są to tylko najogólniejsze wskazówki, o których warto pamiętać w trakcie przygotowań. Nie uwzględniliśmy wielu szczegółów, o które powinniście zadbać już sami.


Tagi: ślub

comments powered by Disqus