Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Związki » Najsłynniejsze śluby gwiazd - ceremonie, które śledził cały świat

Najsłynniejsze śluby gwiazd - ceremonie, które śledził cały świat

Najsłynniejsze śluby gwiazd - ceremonie, które śledził cały świat

Członkowie rodzin królewskich, aktorzy, gwiazdy sportu, wybiegów i estrady – niemal każdy szczegół z nich życia jest czujnie śledzony przez media. Ważne wydarzenia tym bardziej. Sprawdźcie, które śluby celebrytów cieszyły się największym zainteresowaniem widzów na przestrzeni minionych lat!

Grace Kelly i książę Monako

Żaden ślub nie wzbudził wcześniej takiego zainteresowania mediów, jak uroczystość weselna cenionej amerykańskiej aktorki i księcia Rainiera Grimaldiego, która odbyła się wiosną 1956 roku. Krój sukni, jaką miała na sobie Grace Kelly, do dziś należy do jednego z najpopularniejszych na całym świecie, inspirując kolejnych projektantów ślubnych kreacji.

 

David Bekcham i Victoria Adams

Brytyjski gwiazdor piłki nożnej i znana piosenkarka, była członkini zespołu Spice Girls, pobrali się w lipcu 1996 roku. Victoria miała na sobie rozkloszowaną, połyskliwą suknię z gorsetem oraz diamentową koronę, zaprojektowaną specjalnie na tę okazję. David ubrany był w biały garnitur. Wesele odbyło się w Luttrellstown Castle w Irlandii.

 

Książę William i Kate Middleton

Ślub, który za pośrednictwem transmisji telewizyjnej śledziły aż 2 miliardy widzów! Pod samym Pałacem Buckingham zebrało się ok. pół miliona ludzi, zaś dzień uroczystości był w Wielkiej Brytanii dniem wolnym od pracy. Suknia Kate powstała z tiulu oraz dwóch rodzajów koronki: jedną z nich ręcznie wykonała Królewska Szkoła Krawiectwa, drugą sprowadzono z francuskiego Chantilly. Książę William ubrany był w czerwony mundur Irlandzkiej Gwardii.

 

Angelina Jolie i Brad Pitt

Uroczystość ślubna jednej z najsłynniejszych gwiazdorskich par odbyła się w 2014 roku, po ponad 10 latach wspólnego życia. Przyjęcie było skromne i bardzo prywatne – zaproszono na nie jedynie 25 osób. Angelina miała na sobie białą, połyskującą suknię projektu Versace, zaś na jej welon naniesiono przygotowane wcześniej rysunki dzieci aktorskiej pary. Brad ubrany był w granatowy garnitur.
 

Kanye West i Kim Kardashian

Jedna z najpopularniejszych par celebrytów wzięła ślub w 2014 roku. Zdjęcie z tej uroczystości jest obecnie najczęściej lajkowaną fotografią na Instagramie (ponad 2 mln polubień)! Modelka ubrana była w koronkową suknię o kroju syreny, z długim trenem. Słynny raper wystąpił w klasycznym czarnym garniturze.

 

Jeśli szukasz sukni w stylu inspirowanym wymienionymi powyżej kreacjami gwiazd, odwiedź Laurelle - salon sukien ślubnych w Warszawie!


Tagi: giwazdy śluby gwiazd ślub

comments powered by Disqus