Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Na co zwracać uwagę przy szukaniu dobrego noclegu w Wiśle?

Na co zwracać uwagę przy szukaniu dobrego noclegu w Wiśle?

Na co zwracać uwagę przy szukaniu dobrego noclegu w Wiśle?

Wisła to jedna z najpopularniejszych w Beskidzie Śląskim miejscowości turystycznych. Położona blisko aglomeracji śląskiej, ma dobry dojazd, dogodne połączenie kolejowe i przede wszystkim piękne, porządnie przygotowane stoki.

Wisła pełna jest turystów przez cały rok, dlatego zwłaszcza przed sezonem narciarskim warto pomyśleć o zarezerwowaniu wcześniej noclegu, ponieważ może być trudno ze znalezieniem go z dnia na dzień. Na co zwracać uwagę podczas szukania noclegu?

 

Bliskość stoków i innych atrakcji

Jeśli wybieramy się na ferie do Wisły i naszym głównym celem jest zjeżdżanie na nartach, warto poszukać noclegu jak najbliżej stoków, które nas interesują. Jeśli ulokujemy się w centrum, możemy mieć spory problem, by przetransportować się do wybranego stoku wraz z całym sprzętem. Duże auto jest tutaj pomocne, jednak i nim utknąć możemy w korku. Natomiast wędrówki z nartami czy deskami zawsze są ciekawe, ale tylko w jedną stronę. Po całodniowym zjeżdżaniu droga powrotna jest prawdziwą męką. Dlatego im bliżej, tym lepiej. Natomiast jeśli chcemy przede wszystkim wędrować, to bliskość centrum jest wtedy wskazana. Warto jednak wiedzieć, że nocleg w pensjonatach położonych z dala od centrum i z dala od stoków pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

Ceny – noclegi Wisła

Ceny w miejscach turystycznych rządzą się swoimi prawami. W szczycie sezonu (który w beskidzkich miejscowościach trwa od grudnia do lutego) noclegi w Wiśle mogą być nawet o 100% wyższe niż wiosną czy latem. Co prawda cenniki są stałe i obowiązują przez cały rok, ale często zdarza się tak, że kiedy warunki stają się wyjątkowo dobre i zaczyna brakować miejsc do noclegu, właściciele podnoszą ceny. To niestety dość znana praktyka. Aby uchronić się przed znacznym przepłaceniem za pokój, koniecznie trzeba zacząć z dużym wyprzedzeniem planować swój pobyt i szukać miejsca na nocleg.

 

Wisła pełna jest małych pensjonatów, dużych hoteli i nowoczesnych domków. Każdy znajdzie tam to, czego szuka, i z pewnością będzie zadowolony. Warto także wziąć pod uwagę bliskość stacji kolejowej lub przystanków autobusowych. Nie ma znaczenia, czy przyjeżdżacie tu, by pojeździć na nartach, pospacerować po górach czy po prostu poczuć trochę górskiego klimatu – Wisła na pewno Was zachwyci.

 


Tagi: szukanie noclegu dobry nocleg w wiśle

comments powered by Disqus