Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Letnie Grand Prix

Letnie Grand Prix

Letnie Grand Prix

Mimo, że w okresie letnim brakuje śniegu, sporty zimowe mają się dobrze

Narty biegowe zyskują kółka umożliwiające trening, alpejczycy docierają w najwyższe partie gór, a skoczkowie narciarscy ruszają na skocznie pokryte igielitem.

Właśnie wśród skoczków rozgrywana jest letnia edycja Pucharu Świata, który może nie przyciąga takich tłumów jak w sezonie zimowym, ale cały czas wzbudza podobne emocje wśród kibiców.
Wśród skoczków panuje przekonanie, że forma uzyskana podczas letniego okresu przygotowań przekłada się na formę podczas zimowej rywalizacji. Tabele wyników wielokrotnie pokazywały, że jest w tym wiele prawdy, chociaż utrzymanie przez okrągły rok wysokiej formy, nawet wśród zawodowców jest trudne do zrealizowania. Dlatego też skoczkowie dość wybiórczo traktują letnie starty, rywalizując zwykle w kilku konkursach pucharowych. Pozostały czas poświęcają na treningi.

Zawody letniego Pucharu Świata są organizowane na tych samych skoczniach co zimą. Ze względu na duże koszty wyposażenia skoczni w nawierzchnię z igielitu nie rozgrywa się zawodów w lotach narciarskich. Zasady sędziowskie są podobne, a rywalizacja odbywa się zarówno w trybie indywidualnym, jak i drużynowym. Z wielu zawodów prowadzone są bezpośrednie transmisje telewizyjne, które przyciągają spore rzesze fanów.

Dla poszczególnych zawodów organizowane są także zakłady bukmacherskie, w których można obstawić rozstrzygnięcia w wielu kategoriach. Letnie Grand Prix rozgrywa się także w Polsce. Jako kraj mający największą grupę zwolenników skoków narciarskich letnie zawody są także wielkim świętem, na które ściągają grupy kibiców z całego kraju. Z reguły wyniki są sprawą drugorzędną.

Najważniejsza jest dobra zabawa i możliwość przebywania wśród innych osób z tą samą pasją.
Letnia odmiana skoków narciarskich to dyscyplina, która cały czas się rozwija. Można przypuszczać, że już niedługo zostaną w niej rozegrane mistrzostwa świata. Kto wie, może w przyszłości letnie skoki narciarskie mogłyby się stać dyscypliną olimpijską, w które Polacy odnosiliby sukcesy.


Tagi: skoki narciarskie letnie grand prix rozrywka hobby

comments powered by Disqus