Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Kilka pomysłów na karnawałową imprezę

Kilka pomysłów na karnawałową imprezę

Kilka pomysłów na karnawałową imprezę

Tegoroczny karnawał potrwa do 17 lutego. Zostało więc jeszcze nieco czasu na zorganizowanie niezapomnianej zabawy, która pozwoli odnowić energię oraz spędzić miłe chwile z przyjaciółmi.

Wszyscy uwielbiają przyjęcia. Im bardziej nietuzinkowe, tym dłużej pamiętane i dające więcej radości. Organizując je w domu warto wysilić nieco wyobraźnię, by zamiast sztampowej potańcówki przygotować imprezę, na której wszyscy będą doskonale się bawić i dadzą upust swojej pomysłowości.

Zabawy karnawałowe często wiążą się z przebierankami. Tutaj mamy szerokie pole do popisu. Możemy zorganizować imprezę jednorodną stylistycznie, podając gościom temat przewodni. Mogą być to np. lata dwudzieste lub osiemdziesiąte ubiegłego wieku, przejaskrawione kostiumy wykonywanych zawodów, zabawa na plaży lub amatorska "Galeria Gwiazd". Ważna jest konsekwencja - wszyscy muszą przyjść przebrani, a gospodarze powinni zadbać o dobór adekwatnej muzyki oraz o odpowiednią aranżację wnętrza - odrobina fantazji i nieduży nakład środków pozwolą nam szybko zamienić własne M w nowojorską spelunkę, kiczowaty klub disco czy pałac Neptuna.

Miłośnicy hazardu mogą zorganizować w domu małe kasyno - wydrukowane żetony, kilka kupionych gier, stoły przykryte zielonym suknem i już każdy może poczuć się jak w Vegas, ze szklaneczką whisky obstawiając numery ruletki bądź grając w Black Jacka.

Różnego rodzaju gry i zabawy są dodatkową atrakcją przyjęć i pomagają przełamać pierwsze lody nawet najbardziej nieśmiałym gościom. Może być to konkurs karaoke, wzorowany na jednym z popularnych programów telewizyjnych, bądź nauka egzotycznego tańca - tanga, samby czy rumby.

Oczywiście nie można zapomnieć o poczęstunku. Oprócz napojów dobranych do preferencji gości dobrze jest przygotować przekąski. Nic skomplikowanego i czasochłonnego - najgorsze co może być to zmęczeni całodziennym gotowaniem gospodarze. Muffinki, koreczki, paszteciki - rzeczy "na jeden gryz", a poza nimi coś do odgrzania na ciepło, kiedy zmęczeni całonocną zabawą uczestnicy będą już chcieli "podładować baterie". A że będą chcieli to pewne - odrobina inwencji, ograniczona tylko naszą wyobraźnią, pozwoli zorganizować karnawałowe party, które wszyscy będą długo wspominać. 

 

Tekst: RP


Tagi: karnawał imprezy

comments powered by Disqus