Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Jak zaplanować podróż po Chinach?

Jak zaplanować podróż po Chinach?

Jak zaplanować podróż po Chinach?

Wybierasz się do Chin? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Chiny to wspaniały, przepiękny kraj, warty niewątpliwie odwiedzenia. Każdego roku napływają tam setki turystów z całego świata, aby na własne oczy zobaczyć niespotykane nigdzie indziej obiekty architektoniczne, krajobrazy i ciekawe miejsca.

 

Chiny - wycieczka z biurem podróży

Na samym początku nasuwa się pytanie: lepiej jest pojechać do Chin w ramach wycieczki organizowanej przez biuro podróży (takie jak np. to: https://logostour.pl/kraje/chiny) czy może samemu wszystko zaplanować, wynająć hotel, zorganizować przejazd, zatroszczyć się o wszelkie wygody na miejscu itp.? Odpowiedź jest oczywista: łatwiej i szybciej wszystko załatwimy dzięki biuru podróży. Zwłaszcza osoby niezbyt doświadczone w eksploracji różnych zakątków świata powinny zdecydować się na tę opcję.

 

Konieczna będzie wiza

Aby pojechać do Chin, należy koniecznie zaopatrzyć się w wizę . Oto warunki ubiegania się o ten dokument:

  • ważny paszport,

  • zarezerwowane bilety lotnicze w jedną i drugą stronę,

  • rezerwacja w hotelach.

Wniosek o wizę najlepiej złożyć za pośrednictwem lokalnego biura sprzedającego bilety lotnicze. We wniosku powinny się znaleźć następujące elementy: fotografia paszportowa, wydruk zarezerwowanych biletów lotniczych, a także wydruk potwierdzający rezerwację w pokoju w hotelu.

 

Co warto zwiedzić?

Na Twojej liście miejsc do zwiedzenia w Chinach powinny się znaleźć następujące 3 destynacje:

  • Shenyang – w tym wspaniałym mieście jest wiele przepięknych zabytków, które warto uwiecznić w pamięci aparatu cyfrowego;

  • Yangshuo – bardzo malownicze chińskie miasteczko, położone na południu kraju. Pejzaże tutaj są wprost bajeczne: strome wypiętrzenia terenu mają niesamowite kształty, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do eksplorowania okolicy;

  • Wąwóz Skaczącego Tygrysa – jeden z cudów tutejszej natury. Znajduje się w prowincji Yunnan, niedaleko miasta Lijiang. Płynie tędy rzeka Jangcy, a w pobliżu wznoszą się Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka oraz Góra Haba.

 

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł okaże się pomocny w planowaniu podróży do Chin. Im solidniej będziemy przygotowani, tym większą będziemy mieli pewność, że wycieczka się uda.


Tagi: chiny

comments powered by Disqus