Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » Inwestycje Roberta Lewandowskiego

Inwestycje Roberta Lewandowskiego

Inwestycje Roberta Lewandowskiego

Kapitan polskiej reprezentacji, nazywany przez niektórych Warrenem Buffetem polskiej piłki nożnej, od kilku lat zarabia miliony euro rocznie. Co najlepsze, piłkarz doskonale wie jaki użytek z nich zrobić, by zabezpieczyć swoją przyszłość na sportowej emeryturze.

Gwiazda Bundesligi

Robert Lewandowski w 2014 roku dołączył do Bayernu Monachium - jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Co roku otrzymuje gażę w wysokości 10 mln euro. Dla porównania – zarobki Thomasa Muellera szacuje się na niecałe 5 mln euro, a Manuela Neuera na 7,6 mln dolarów.

Kontrakt Polaka z Niemcami potrwa do 2019 roku, choć istnieją plotki, że umowa zostanie przedłużona do 2021 roku, a gaża piłkarza podniesiona do, bagatela, 15 milionów euro rocznie, jak informuje serwis Sportowe Fakty. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, Lewandowski zostanie tym samym najlepiej zarabiającym piłkarzem w Bundeslidze.
 

Gwiazda telewizji

Jednak to nie koniec zarobków obrońcy Bayernu. Ze sportem nieodłącznie powiązana jest branża reklamowa. Robert Lewandowski występuje w spotach znanych marek często i chętnie. Do tej pory mogliśmy zobaczyć go m.in. w komercyjnych kreacjach T-Mobile, Coca-Cola, Head&Shoulders, Huawei, Nike, Lotos, Vistula, a także w prospołecznych kampaniach Narodowego Centrum Krwi oraz UNICEF’u.

Dodatkowo, piłkarz kilka lat temu wydał całą kolekcję gadżetów dla swoich fanów, w której skład wchodziły m.in. kubki, obudowy na telefon, nieśmiertelniki i kalendarze, itp.

Według różnych źródeł, łączne zarobki piłkarza w 2014 roku sięgały od 90 do 110 milionów złotych brutto (ok. 20-25 mln euro). A od tego czasu kariera Lewandowskiego nabrała jeszcze większego rozpędu. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że ogromną karierę w ostatnich latach zrobiła również żona Roberta – Ania Lewandowska. Trenerka fitness i promotorka zdrowego stylu życia wydała m.in. własną książkę lifestyleową pt. „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”, a także płyty DVD z zapisem ćwiczeń karate, m.in. „Anna Lewandowska: Trening Karate Kardio” oraz „Anna Lewandowska: Trening Karate Kardio Military”. Trenerka prowadzi również znanego bloga Healthy Plan by Ann oraz występuje wspólnie z mężem w licznych programach, publikacjach i kampaniach reklamowych właśnie.

Według Grzegorza Kity, prezesa agencji Sport Managment Polska, zarobki Roberta za jednorazowy udział w reklamie wynoszą średnio od 700 tys. do 2,5 mln złotych! Doliczając do tego aktywność zawodowo-zarobkową jego żony, para co roku zarabia naprawdę pokaźny majątek.
 

Gwiazda inwestycji

Na szczęście, Lewandowski to łebski chłopak. Swoje pieniądze potrafi mądrze zainwestować, za co zresztą może być wdzięczny swojemu managerowi, Cezaremu Kucharskiemu. To właśnie on postanowił nie tylko zadbać o karierę sportową Roberta, ale też o zabezpieczenie jego przyszłości. Niewątpliwie, były piłkarz Legii Warszawa, wie o czym mówi. Sam jest właścicielem 17 mieszkań i 1 willi, a jego majątek szacuje się na ok. 8 mln złotych.

To właśnie Kucharski doradził Lewandowskiemu zainwestowanie w aktywa wysokiego ryzyka, jakim są fundusze typu venture capital, czyli fundusze inwestujące w firmy znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju, najczęściej z branży technologicznej (tzw. startupy).

W styczniu 2015 roku, Robert dołączył do funduszu venture capital Protos VC, który został założony w 2013 roku przez finansistów, inwestorów i przedsiębiorców internetowych. Tym samym, dołączył do grona takich przedsiębiorców jak Radosław Kobus i Mariusz Gralewski – założyciele Goldenline.pl, a także Paweł Chodaczek – założyciel takich firm jak RTB House, AdPilot, RDLabs czy To Reforge.

W portfelu spółek funduszu Protos VC znalazła się między innymi popularna platforma sprzedażowa Allani.pl (Zalando, Answear, E-obuwie), która w niedługim czasie została wykupiona przez Domondi.pl należącą do grupy Wirtualna Polska. Piłkarz zarobił na tej transakcji niemal 500 proc. z kwoty początkowej, wynoszącej 11,3 mln zł.

Pozostałe startupy w portfolio spółki to m.in.:

Lokalny Rolnik - zakup żywności eko prosto od producentów (współfinansowany z UE),

Gimmy – aplikacja mobilna wyprzedażami garażowymi z okolicy,

Mustache - popularny portal modowo-designerski,

Shoplo – dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć własny sklep internetowy,

Ladytime (obecnie Lavito) – rezerwowanie wizyt kosmetycznych i fryzjerskich,

Twojasuknia – katalog sukni ślubnych,

Kekemeke – aplikacja do zbierania pieczątek w kawiarniach i restauracjach,

Sporticos – wyniki i statystyki meczów na żywo,

Positionly – analiza i optymalizacja stron www w wyszukiwarkach internetowych.

Co ciekawe, a w przypadku branży startupowej, nie jest to wcale fakt oczywisty – większość serwisów istnieje do tej pory i stale się rozwija.

Po sukcesie swojej pierwszej inwestycji, piłkarz postanowił dodatkowo zainwestować w nieruchomości. W tym celu, w 2015 roku związał się ze spółką LS Investment, która zajmuje się budową osiedli apartamentowców, m.in. w Starych Babicach pod Warszawą, nieopodal rodzinnego Leszna, a także na warszawskiej Ochocie.


 


Tagi: gwiazdy robert lewandowski

comments powered by Disqus