Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Związki » Czy warto zamieszkać razem przed ślubem?

Czy warto zamieszkać razem przed ślubem?

Czy warto zamieszkać razem przed ślubem?

Jesteście w związku kilka lat, ale mieszkacie osobno. Staracie się przebywać raz w jednym, raz w drugim mieszkaniu, wolny czas przeznaczając nas dojazdy. W końcu podejmujecie ważną decyzję – zamieszkacie razem przed ślubem.

 

Przede wszystkim - rozważcie wszystkie za i przeciw

Wspólne mieszkanie wymaga wielu poświęceń i umiejętności pójścia na ugodę. Wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia z czasów samodzielnego mieszkania trzeba zweryfikować i dostosować się do obecnych warunków. Zanim zamieszkacie razem, ustalcie najważniejsze rzeczy, jak choćby finanse i opłaty za rachunki, żeby później uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Warto też zadać sobie pytanie, czy chcecie spędzić resztę życia razem i czy druga osoba na pewno jest Waszą „połówką”. Jeżeli jest to chwilowe zauroczenie lub po prostu nie chcecie się aż tak angażować w ten związek – wspólne mieszkanie nie jest dobrym pomysłem. Prędzej czy później dojdzie do rozstania, które może być bardzo bolesne.

 

Podjęliśmy decyzję

Jeżeli jesteście pewni swych uczuć i tego, że chcecie razem zamieszkać, warto, żebyście ustalili wstępny termin ślubu. Jest to potrzebne dlatego, że niepewność co do przyszłości związku oraz życie w „zawieszeniu” mogą wpłynąć niekorzystnie na Wasze relacje i doprowadzić do przykrego rozstania. Dobrym rozwiązaniem są też zaręczyny, jako rodzaj deklaracji, że decydujecie się na wspólną przyszłość.

Podsumowując, decyzja o wspólnym zamieszkaniu nie może być pochopna, ponieważ może przynieść negatywne skutki w przyszłości. Jeżeli wasz związek dopiero rozkwita, spotykacie się od niedawna, to choć jesteście bardzo zakochani i chcecie spędzać jak najwięcej czasu razem – warto odłożyć decyzję o mieszkaniu razem, ponieważ przez rok lub dwa może się bardzo dużo w Waszym związku zmienić.

 

Tekst: AJ


Tagi: związki wspólne mieszkanie zaręczyny

comments powered by Disqus