Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Hobby » Czy można nauczyć się języka oglądając telewizję?

Czy można nauczyć się języka oglądając telewizję?

Czy można nauczyć się języka oglądając telewizję?

Czy telewizja może być pomocna w nauce języka obcego? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Każdy, kto podejmuje decyzję o nauce języka obcego chce jak najszybciej zrobić postępy. Co więcej, w dzisiejszych czasach, kiedy wciąż jesteśmy zapracowani i przytłoczeni masą obowiązków, poszukujemy metod nauki prostych i przyjemnych. Dlatego kursy angielskiego przez internet cieszą dużą popularnością. Jednak czy można uczyć się języka podczas oglądania telewizji? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

Tak, telewizja może ci pomóc!

Wielu nauczycieli języków obcych oraz specjalistów od nauki języka poleca oglądanie telewizji w języku, którego się uczymy. Może nam to bowiem pomóc w przyswojeniu nowych słów, zapamiętaniu poprawnej wymowy oraz rozumieniu komunikatów głosowych. Co więcej, podczas oglądania telewizji często doskonale się bawimy. Z tego względu nasz mózg zapamiętuje znacznie więcej, niż podczas tradycyjnego siedzenia z książką. Warto więc potwierdzić - nauka języka obcego poprzez oglądanie telewizji jest możliwa, choć warto nie ograniczać się do tego sposobu, a raczej traktować go jako uzupełnienie.

 

Znajdź to co naprawdę lubisz

Jeśli chcesz, by nauka języka obcego poprzez oglądanie telewizji przyniosła oczekiwane efekty musisz być naprawdę zainteresowany tym, co oglądasz. Tylko wtedy jesteś bowiem w stanie zapamiętać naprawdę sporo. Dlatego też poszukaj filmów lub programów, które lubisz, które cię interesują lub wprowadzają w dobry nastrój - nie tylko zapamiętasz więcej, ale również będziesz dobrze się bawić.

 

Zero lektorów i tłumaczeń

Jeśli chcesz by nauka języka poprzez oglądanie telewizji była skuteczna powinieneś wybierać programy, które są nadawane w języku, którego się uczysz bez tłumaczenia lektora lub napisów. Wydawać by się mogło, że wskutek tego nie zrozumiesz nic z programu, który oglądasz a więc nauka nie przyniesie efektów. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Dzięki temu, że nie masz do dyspozycji gotowego tłumaczenia wytężasz umysł, przypominasz sobie słowa, których już się nauczyłeś, a także doskonale słyszysz prawidłową wymowę.

 

Notuj podczas oglądania

Podczas nauki języka obcego przy wykorzystaniu filmu lub programu telewizyjnego zadbaj o możliwość zatrzymywania i przewijania materiału, który oglądasz oraz zabierz ze sobą notes i długopis. Notuj słowa, których znaczenia nie znasz, przewijaj, jeśli jakiś dialog wydaje ci się niezrozumiały, zapisuj prawidłową wymowę słów, które znasz. Dzięki temu, wracając do notatek już po obejrzeniu programu nauczysz się naprawdę sporo.

 

Rozmawiaj o oglądanych programach

Samo oglądanie programów w języku obcym to za mało, by wynieść z tej metody nauki naprawdę sporo. Jeśli zależy ci na tym, by oglądanie telewizji miało naprawdę pozytywny wpływ na twoje umiejętności językowe zdecyduj się na oglądanie telewizji z kimś, kto tak jak ty uczy się języka. Po skończonym filmie lub programie spróbujcie porozmawiać na jego temat i podzielić się wrażeniami - oczywiście w języku obcym. To doskonały sposób na utrwalenie informacji, jakie przyswoiłeś podczas oglądania telewizji.

 

Podsumowując, nauka języka obcego poprzez oglądanie telewizji jest możliwa. Nie zastąpi to nam oczywiście tradycyjnych metod poznawania słownictwa czy reguł gramatycznych, jednakże może pomóc w prawidłowej wymowie słów i zwrotów, a także pomóc nam w zrozumieniu komunikatów w języku obcym. Co więcej, osoby wykorzystujące telewizję w nauce języka obcego często znacznie lepiej radzą sobie z prowadzeniem konwersacji z drugą osobą. Jest to więc metoda, którą warto wykorzystać.

 


Tagi: kursy angielskiego

comments powered by Disqus