Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Zdrowy styl życia » ABC oczyszczania twarzy

ABC oczyszczania twarzy

ABC oczyszczania twarzy

Rozszerzone pory, nieestetyczne zaskórniki i wypryski to charakterystyczne cechy cery tłustej i mieszanej. Osoby, których skóra cechuje się takimi właściwościami, powinny dbać o jej oczyszczenie. Dzięki regularnej pielęgnacji problem zostanie złagodzony, a twarz przestanie się świecić.

 

Domowa pielęgnacja

Podstawą troski o przetłuszczającą się cerę są odpowiednie kosmetyki. Powinny być to preparaty usuwające nadmiar sebum – m. in. toniki oraz kremy normalizujące. Ważne, aby stosowane były jedynie na obszary skóry dotknięte problemem (w przypadku cery mieszanej dotyczy to zwykle jedynie strefy T – broda, nos, czoło u nasady nosa). Wszystko dlatego, że zaaplikowane na cerę suchą mogą dodatkowo osłabić jej kondycję.

Pomocne z pewnością będą również maski typu peel off. Najlepiej aplikować je po wykonaniu popularnej parówki (wystarczy potrzymać twarz nad garnkiem z gorąca wodą, tak aby głowa i naczynie znalazły się pod ręcznikiem). Kosmetyk oczyszczający zaaplikowany po dwudziestu minutach takiego rozszerzania porów jest o wiele skuteczniejszy.

 

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju zabiegi oczyszczające. Można wybierać pomiędzy oczyszczaniem manualnym i peelingiem kawitacyjnym. Pierwszy z nich jest dość czasochłonny i może zająć nawet do dwóch godzin. Składa się z kilku czynności pielęgnacyjnych: demakijażu, tonizowania, peelingu, rozmiękczania skóry za pomocą wapozonu, usuwania zaskórników, prosaków i pryszczy za pomocą odpowiednich, sterylnych narzędzi, dezynfekowania, nawilżania specjalną maseczką oraz kremem. Po zakończeniu oczyszczania manualnego skóra może być lekko zaczerwieniona – efekt ten zniknie całkowicie w ciągu kilkunastu godzin.

Peeling kawitacyjny to zabieg nieco delikatniejszy niż oczyszczanie manualne. Jego zadaniem jest głębokie oczyszczenie skóry i zatrzymanie namnażania bakterii w jej wierzchniej warstwie. Cera najpierw jest nawilżana, następnie kosmetyczka przejeżdża po niej specjalnym urządzeniem emitującym ultradźwięki. Najlepsze efekty można zauważyć po odbyciu cyklu zabiegów. Skóra staje się wyraźnie bardziej oczyszczona, jest mniej zaczerwieniona oraz pozbawiona zaskórników. Poprawia się również jej nawilżenie. Po kawitacji lepiej nie wystawiać cery na intensywne słońce. Z tego powodu zabieg najlepiej wykonywać od jesieni do wczesnej wiosny.

 

Gdzie znajdziesz salon urody godny zaufania?

Wystarczy, że wejdziesz na portal https://www.moment.pl/ - jest to serwis, na którego stronach znajdują się najlepsze salony fryzjerskie i kosmetyczne z całej Polski. Wśród nich bez trudu odszukasz specjalistów ze swojej okolicy. Każdy z nich ma własną wizytówkę, na której znajdziesz krótki opis salonu, listę wykonywanych usług wraz z cennikiem oraz opinie klientów. Co ważne, wszystkie opinie publikowane w serwisie wystawione zostały przez klientów, którzy mieli wcześniej okazję skorzystać z usług konkretnych salonów.

 

 


Tagi: oczyszczanie twarzy gabinety kosmetyczne

comments powered by Disqus