Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » A może koncert Bruno Marsa?

A może koncert Bruno Marsa?

A może koncert Bruno Marsa?

27 maja na krakowskiej Tauron Arenie będzie można zobaczyć i usłyszeć jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów świata, uzdolnionego wokalistę – Bruno Marsa. Koncert w Polsce wpisany został do dużej trasy koncertowej „24K Magic World Tour”, promującej najnowszy album muzyka.

Piosenkarz ze swoją ogromną trasą po Ameryce Północnej oraz Europie wystartuje 28 marca w belgijskiej Antwerpii.

 

Dzieciństwo i wkroczenie w dorosłość

Bruno Mars to tak naprawdę jedynie pseudonim. Prawdziwe imię i nazwisko wokalisty brzmi Peter Gene Hernandez. Peter urodził się w 1985 roku na Hawajach w Honolulu. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny i to właśnie dzięki niej został zarażony muzycznym bakcylem. Już we wczesnym dzieciństwie wpływ na jego rozwój muzyczny miały utwory takich artystów jak: Michael Jackson, Elvis Presley, The Temptations. W wieku 4 lat mały Bruno zaczął występować z zespołem swojego ojca i zasłynął ze swojej fascynacji osobą Elvisa Presleya. W 1990 roku Peter Hernandez, mając jedynie 5 lat, został opisany w tabloidzie MidWeek jako Mały Elvis. Otoczony muzyką, siedemnastoletni Bruno zakończył naukę w President Roosevelt High School i postanowił przenieść się do Los Angeles.

 

Kariera tekściarza i producenta

Niedługo po przeprowadzce Bruno podpisał kontrakt z Motown Records, co było nieporozumieniem i zaprowadziło jego karierę donikąd. Jedyną korzyścią z tego wydarzenia było poznanie Philipa Lawrence’a, z którym wspólnie zaczął pisać utwory i utworzył zespół produkcyjny. Podczas współpracy z Lawrencem został zapoznany z przyszłym menadżerem Atlantic Records. Kiedy Bay-Schuck usłyszał kilka piosenek Bruno Marsa, stwierdził, że musi jak najszybciej doprowadzić do jego związania się z wytwórnią Atlantic. Doszło do tego dopiero po trzech latach, jednak w międzyczasie zespół produkcyjny Marsa pisał teksty i produkował utwory dla innych artystów z wytwórni.

 

Wokalny debiut

Bruno pisał piosenki dla wielu znanych, między innymi: Sugababes, Adama Levine’a czy Flo Ridy. Sam zadebiutował utworem 3D, jednak premiera debiutanckiego minialbumu It’s Better If You Don’t Understand miała miejsce później. Debiutancki album długogrający pojawił się w 2010 roku pod nazwą Doo-Wops & Hooligans. Singiel promujący wydawnictwo – Just The Way You Are – doszedł do 1 miejsca na liście Billboard, a sam album osiągnął 3 pozycję w Billboard 200. Za Just The Way You Are artysta otrzymał swoją pierwszą nagrodę Grammy.

 

Drugi album

W 2012 roku pojawił się kolejny krążek Bruno Marsa pt. Unorthodox Jukebox. Singlem promującym wydawnictwo stał się utwór Locked Out Of Heaven i pojawił się na pierwszym miejscu Billboard Hot 100, a sam album osiągnął 2 miejsce na liście Billboard 200.

Głos Petera to tenor o trzech oktawach, który charakteryzuje się miękkością, a zakres stylów, w jakich śpiewa muzyk, jest bardzo szeroki, nic więc dziwnego, że nazywa się go najbardziej uniwersalnym i wszechstronnym wokalistą pop.

27 maja w Tauron Arenie odbędzie się koncert Bruno Marsa. Jest to niezwykła okazja, aby wysłuchać muzyka na żywo w Polsce. Bilety nadal są dostępne w internecie, również w systemach odsprzedaży biletów, np. na alebilet.pl.


Tagi: bruno mars koncert bruno marsa bruno mars koncert 2017

comments powered by Disqus