Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Rozrywka » 7 klimatycznych filmów do oglądania w Halloween

7 klimatycznych filmów do oglądania w Halloween

7 klimatycznych filmów do oglądania w Halloween

Chcesz wprawić się w odpowiedni, mroczny klimat, ale telewizja jak zwykle nie proponuje niczego godnego uwagi? Przedstawiamy Ci listę filmów, które idealnie sprawdzą się 31 października!

W halloweenowy wieczór nie każdy ma ochotę przywdziać fikuśny strój i włóczyć się dla hecy po ulicach. Ale tym, którzy wolą zostać, w domu wypada przynajmniej zobaczyć jakiś film w sam raz na tę okazję. Oto zestawienie 7 klimatycznych, choć nie zawsze krwawych i przerażających, propozycji filmowych. Odradzamy oglądanie w towarzystwie samej tylko dyni.  

 

1. „Obecność” 2013

Skoro już o domowym towarzystwie mowa… Małżeństwo z dziećmi wprowadza się do nowej posiadłości, w której jednak stare dzieje są jeszcze żywe. By rozprawić się z niespokojnym demonem, na miejsce przybywa słynna para badająca zjawiska paranormalne. Podczas oglądania koniecznie pamiętajcie o tym, że film jest oparty na faktach!

 

2. „Jeździec bez głowy” 1999

Johnny Depp w roli nowojorskiego detektywa bada sprawę tajemniczych morderstw w Sleepy Hollow. Początkowo sceptyczny bohater staje w końcu wobec konfliktu między nauką a światem nadprzyrodzonym. Demoniczne postacie, krajobraz zza mgły i snujące się cienie, czyli zestaw idealny od Tima Burtona.

 

3. „Koszmar z ulicy Wiązów” 1984

To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy lubią filmy o nastolatkach prześladowanych przez mordercę-potwora. Freddy Krueger nawiedza i morduje swoje ofiary w snach. W repertuarze Wesa Cravena znajdziemy zresztą wiele kultowych filmów grozy, ale ten jest zdecydowanym faworytem na najstraszniejszy wieczór w roku. 

 

4. „Bram Stoker’s Dracula” 1992

Historia legendarnego hrabiego widziana oczami Francisa Forda Coppoli. Wielbiciele współczesnych opowieści o wampirach powinni, w pierwszej kolejności, wrócić do starych, kultowych filmów opartych na motywach powieści Brama Stokera. Każda okazja na to jest dobra, ale Halloween w szczególności

 

5. „Pogromcy duchów” 1984

Ostatniego dnia października wcale nie musi być strasznie. To przede wszystkim czas na zabawę. Jeśli mamy śmiać się przy filmie, to przy jakim innym, jak nie „Pogromcy duchów”?

 

6. „Halloween”

Z obowiązku wypada na liście umieścić ten tytuł. Czy wybierzemy klasyk z 1978 roku, jego kontynuacje, czy też jedną z nowszych wersji, Michael Myers raczej nas nie zawiedzie. 

 

7. „Supernatural” 2005-2014

Choć to serial, niejeden odcinek można tu uznać za wręcz doskonałą propozycję na halloweenowy wieczór. Obok takiej ilości i różnorodności demonów żaden szanujący się wielbiciel filmów grozy nie może przejść obojętnie. 

 

Tekst: Elżbieta Gwóźdź


Tagi: rozrywka halloween filmy

comments powered by Disqus