Tu jesteś: Topliving.pl | Gwiazdy, związki, lifestyle » Związki » 3 najczęstsze błędy w budowaniu związku

3 najczęstsze błędy w budowaniu związku

3 najczęstsze błędy w budowaniu związku

Co utrudnia nam tworzenie satysfakcjonujących relacji miłosnych? Jakie błędy najczęściej popełniamy w początkowym okresie budowania związku?

Każdy z nas popełnia mniej lub więcej błędów w trudnej sztuce budowania związku. Stoją one na przeszkodzie w stworzeniu trwałej, stabilnej i satysfakcjonującej relacji. Dzięki ich poznaniu będziemy w stanie się przed nimi ustrzec i tym samym zwiększymy swoje szanse na odnalezienie szczęścia w byciu z drugą osobą.

 

Nie wyciągaj pochopnych wniosków

Pomyśl, ile razy zdarzyło Ci się przypisywać komuś intencje, cechy lub zamiary, które koniec końców okazywały się jedynie wytworem Twojej wyobraźni. Sądzimy innych ludzi po powierzchownych oznakach, bo tak jest nam łatwiej. I o ile ograniczamy się z takim naskórkowym ocenianiem do tych, na których nam specjalnie nie zależy, nie narażamy się na poważne kryzysy emocjonalne. Gorzej, jeśli zadowalamy się pozorami przy wartościowaniu osób, które uważamy za swoich potencjalnych partnerów. Skłonni jesteśmy spychać na dalszy plan zaobserwowane przez nas wady i rażące zachowania kogoś, kto wpadł nam w oko. Wszystkie te przywary wypływają na wierzch prędzej czy później, naruszając wyidealizowany wizerunek. Okazuje się, że jesteśmy w związku z kimś, kto zupełnie nie odpowiada naszym początkowym oczekiwaniom. Stąd rada, aby nie zamykać oczu na to, co w przyszłości może stać się powodem do zerwania.

 

Nie inwestuj w związek więcej niż Twój partner/partnerka

Takie myślenie może wydać się cyniczne, ale prawdą jest, że do satysfakcjonującej relacji miłosnej potrzeba zaangażowania obu stron. Jeśli Ty stajesz na głowie, aby dogodzić ukochanemu lub ukochanej, a on lub ona jest bardzo powściągliwa w okazywaniu uczuć, unika mówienia o przyszłości, zachowuje rezerwę itd. - powinno Cię to skłonić do zastanowienia. Oczywiście są różne sytuacje w życiu i czasem warto jest wyjść z inicjatywą, ale jeśli jedno z dwojga daje z siebie więcej niż drugie przez dłuższy czas i nie ma widoków na zmianę tego stanu rzeczy, warto zastanowić się nad jego przyczynami.

 

Nie spiesz się

Zbytni pośpiech w budowaniu związku nie jest wskazany. Może zostać uznany przez drugą stronę za formę nacisku i spłoszyć rodzące się uczucie. Czasem trudno jest nam „wyregulować” swoje emocje, padamy wtedy łupem gorączkowej niecierpliwości. Grunt to zachować spokój i nie czepiać się desperacko wizji wspólnego szczęścia. Rozkwit relacji miłosnej rządzi się swoim własnym rytmem.

 

Teraz już wiesz, jakich błędów nie warto popełniać w początkowym okresie budowania relacji. Powyższa lista nie wyczerpuje oczywiście całego rejestru możliwych utrudnień. O innych związkowych problemach pisaliśmy już na łamach naszego wortalu niejednokrotnie – zachęcamy zatem do poszukiwań i lektury.

 


Tagi: budowanie związku relacje w związku błędy w związkah

comments powered by Disqus